3×3 Eiropas kauss: sieviešu izlasei zaudējums ceturtdaļfinālā, zelts spānietēm un austriešiem

24.08.2024

Eiropas kausa izcīņā (čempionātā) Vīnē  Latvijas sieviešu izlase – Marta Leimane, Paula Mauriņa, Marta Miščenko un Ketija Vihmane – ceturtdaļfinālā zaudēja Polijas izlasei. Vīriešu komanda šoreiz nepārvarēja grupas turnīra slieksni.

Sieviešu konkurencē par čempionēm kļuva Spānijas basketbolistes, kas finālā pārspēja Franciju (19:11). Mačā par trešo vietu Nīderlande – Polija 21:14. Vīriešu konkurencē par čempioniem pirmo reizi kļuva Austrijas nasketbolisti, kas ar 18:17 pieveica Serbijas vienību. Bronzas spēlē Lietuva – Šveice 21:18.

Piektdien, 23. augustā,D apakšgrupas turnīra pirmajā spēlē pārspēja Ungārijas komandu – 16:14, bet otrajā ar 13:19 zaudēja nīderlandietēm. Grupā latvietes ieņēma otro vietu.

Spēlē ar Ungārijas vienību latvietes bija vadībā gandrīz visu spēles laiku. Minūti pirms pamatlaika beigām rezultāts bija 14:10, pretinieces tomēr panāca līdzsvaru (14:14), bet līdz ar beigu signālu Ketija Vihmane trāpīja tālmetienu.

Marta Leimane guva 7 punktus, Ketija Vihmane 4, Paula Mauriņa 3, Marta Miščenko 2.

Spēlē ar Nīderlandes vienību Latvijas komanda gandrīz visu laiku bija iedzinējos. No 4:8 izdevās atspēlēties līdz 11:11 (8. minūtē), bet piezīmju nasta bija pārāk smaga, turklāt nīderlandietes nepieļāva mūsu snaiperu tālmetienus. Pretinieču otrais izrāviens līdz 11:17 palika bez pienācīgas atbildes. Gala rezultāts – 13:19.

Miščenko guva 5 punktus, Leimane 4, Mauriņa 3, Vihmane 1.

Pēdējā spēlē Nīderlande – Ungārija 16:12.

D grupas Noslēguma tabula: Nīderlande 2-0, Latvija 1-1, Ungārija 0-2.

B apakšgrupā: Polija 2-0, Vācija 1-1, Rumānija 0-2.

Divās apakšgrupās spēles notika jau ceturtdien. A apakšgrupā: Francija 2-0, Ukraina 1-1, Itālija 0-2, C apakšgrupā: Spānija 2-0, Austrija 1-1, Azerbaidžāna 0-2.

Ceturtdaļfinālā Latvijas komanda vairākas reizes likvidēja Polijas izlases īsos izrāvienus un trīs reizes pati izrāvās vadībā – 7:6, 11:10, 15:14 (40 sekundes pirms beigām). Bet – polietes trīspunktu gājiens (precīzs metiens un divi sodi) nodrošināja izšķirošo pārsvaru pretiniecēm – 17:19.

Paula Mauriņa guva 7 punktus, Marta Leimane un Ketija Vihmane pa 4, Marta Miščenko 2.

Citās ceturtdaļfināla spēlēs Francija – Austrija 21:14, Nīderlande – Vācija 20:15, Spānija – Ukraina 18:15. Pusfinālā: Francija – Nīderlande 18:17, Polija – Spānija 11:21. Par 3. vietu: Nīderlande – Polija 21:14. Finālā: Francija – Spānija 11:19

Vīriešu izlase – Kārlis Apsītis, Kristaps Gludītis, Francis Lācis un Zigmārs Raimo – D apakšgrupas turnīra pirmajā spēlē ceturtdien, 22. augustā, ar 20:21 zaudēja Lielbritānijas komandai.

Latvijas komanda spēli sāka agresīvi un precīzi, nepilnās trijās minūtēs panākot 10:3. Tomēr turpinājumā pretinieki pacietīgi deldēja rezultāta starpību – 11:9, 14:9, 15:14, 17:14, 19:16, 19:18, 20:18 un precīzāk nospēlēja galotnē.

Kristaps Gludītis guva 10 punktus, Francis Lācis 7, Kārlis Spsītis 2, Zigmārs Raimo 1.

Vēl mūsu grupā Francija – Lielbritānija 22:14.

Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, Latvijas komandai otrajā mačā bija jāuzvar Francijas izlase, gūstot vismaz 16 punktus. Diemžēl svarīgajā cīņā Latvijas komandai ne sekundi neizdevās izvirzīties vadībā. Ar precīziem tālmetieniem pretinieki uzreiz ieguva pārsvaru – 2:9 (3. minūtē). Mača vidū latvieši atjaunoja intrigu (10:12), taču Francijas komandai drīz izdevās izrāviens līdz 10:18. Izskaņā Latvijas komanda tikai mazliet samazināja rezultāta starpību, piekāpjoties ar 15:21.

Lācis guva 9 punktus, Gludītis 4, Apsītis 2.

D apakšgrupas noslēguma tabula: Francija 2-0, Lielbritānija 1-1, Latvija 0-2. Latvijas izlase pirmo reizi kopš 2019. gada neiekļuva labāko astoņniekā.

B apakšgrupā: Šveice 2-1, Lietuva 1-1, Horvātija 0-2.

A apakšgrupā Spānija 2-0, Serbija 1-1, Vācija 0-2, C apakšgrupā Nīderlande 2-0, Austrija 1-1, Azerbaidžāna 0-2,

Sestdien ceturtdaļfinālā Spānija – Austrija 16:21, Francija – Lietuva 16:21, Šveice – Lielbritānija 21:10, Nīderlande – Serbija 16:21.Pusfinālā: Austrija – Lietuva 21:14, Šveice – Serbija 10:21. Par 3. vietu: Lietuva – Šveice 21:18. Fināls: Austrija – Serbija 18:17