3×3: Eiropas čempionāta priekšvakarā “Rīga” uzvar Monreālas Masters

15.09.2022

Latvijas 3×3 basketbola izlases bāzes komanda “Rīga” svētdien, 4. septembrī, izcīnīja pirmo vietu Monreālā notikušajā Masters turnīrā. Pirmo reizi šosezon “Rīgas” sastāvā spēlē viss olimpisko čempionu kvartets – Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš. Šīs nedēļas beigās Latvijas izlase šādā sastāvā startēs Eiropas čempionātā Grācā.

Grupas turnīrā “Rīga” ar 21:15 pārspēja poļu “Lublin” (Lasmanim 8 punkti, Čavaram 6, Miezim 5, Krūmiņam 2), bet ar 21:14 – amerikāņu vienību “Omaha” (Lasmanim 9, Miezim 6, Krūmiņam 4, Čavaram 2).

Ceturtdaļfinālā “Rīga” svētdien ar 21:18 pārspēja ASV komandu “Princeton” (Lasmanim 13, Miezim 7, Krūmiņam 1).

Pusfinālā 21:14 pret “Vienna” (Lasmanim 10, Miezim 6, Krūmiņam 5).

Finālspēlē 19:17 pret “Šakiai” (Lasmanim 8, Miezim 4, Krūmiņam 4, Čavaram 3).

“Rīgai” šī bija pirmā uzvara turnīrā 2022. gada sezonā. Pasaules tūres kopvērtējumā pēc sešiem posmiem rīdzinieki ieņem 5. vietu (190 punkti). Līderi ir “Ub” (480).

Vēl paredzēti pieci posmi, kā arī fināls. Nākamajā posmā 24. un 25. septembrī Nīderlandes pilsētā Utrehtā spēlēs OlyBet Sports Bar Latvijas kausa izcīņas finālturnīra uzvarētāji “Ventspils” (Kārlis Apsītis, Reinis Avotiņš, Rendijs Feikners un Artūrs Grīnbergs). “Rīga” 1. un 2. oktobrī piedalīsies Masters turnīrā Sebu.

Šosezon “Rīgai” starptautiskā sezona sākās FIBA World Tour atklāšanas posmā Utsonomijā (Japāna), kur Nauris Miezis, Artūrs Strēlnieks un Agnis Čavars trijos mačos izcīnīja vienu uzvaru, ierindojoties 7. vietā). Pēc tam “Rīga”, spēlējot dažādos sastāvos, piedalījās Challenger sērijas turnīros, ierindojoties 6. vietā Novi Sadā, 5. vietā Bordo, 7. vietā Lipikā un 2. vietā Kvebeksitikā, kā arī izcīnīja 5. vietu Masters turnīrā Prāgā.