3×3 Eiropas čempionāts: Lasmanis žilbina, Latvijai bronza!

07.09.2023

Ceturtdien, 7. septembrī, Jeruzalemē Eiropas čempionātā 3×3 basketbolā Latvijas izlase – Kārlis Pauls Lasmanis, Francis Lācis, Mārcis Osis un Zigmārs Raimo – ceturtdaļfinālā ar 17:11 pārspēja Čehijas izlasi, pusfinālā ar 18:21 zaudēja Eiropas čempioniem Serbijas basketbolistiem, bet cīņā par bronzas medaļām ar 21:19pārspēja Francijas komandu. Latvijai ceturtās medaļas Eiropas čempionātu vēsturē!

Ceturtdaļfinālā latviešiem bija iniciatīva un neliels pārsvars visā spēles garumā. Zigmārs Raimo guva 6 punktus, Kārlis Lasmanis 5, Francis Lācis un Mārcis Osis pa 3.

Vēl ceturtdaļfinālā Serbija – Nīderlande 21:19, Lietuva – Beļģija 21:12, Francija – Austrija 21:16.

Pusfinālā ar Serbijas izlasi pēc līdzvērtīgā sākuma Latvijas komanda 5. minūtē nokļuva zaudētājos ar 6:12, un šo deficītu atspēlēt vairs neizdevās. Pašā galotnē latvieši mazliet samazināja rezultāta starpību (16:19, 18:20), tomēr serbu uzbrukumu apturēt neizdevās – 18:21. Lasmanim 8, Lācim 6, Raimo 4 punkti.

Otrajā pusfinālā Lietuva – Francija 21:16.

Bronzas spēles sākumā dominēja Francijas izlase – 0:7, 2:11 (5. minūtē). Taču turpinājumā franču enerģija sāka izsīkt un laukumā aizvien izteiktāk dominēja Latvijas komandas spožākā zvaigzne – Kārlis Pauls Lasmanis. Pakāpeniski izdevās samazināt rezultāta starpību – 9:12, 11:14 un 8. minūtē pirmo reizi izdevās izrauties vadībā – 15:14. Sekoja franču atbildes gājiens (15:18), bet punktu spēlei ar sešiem pēc kārtas gūtajiem punktiem pielika Lasmanis – 20:18, 20:19 un 22:19! Lasmanism 18 punktu, Raimo – 4.

Finālā Serbija – Lietuva 22:20.

Sieviešu turnīra pusfinālā Portugāle – Nīderlande 13:19, Spānija – Lietuva 21:6. Par 3. vietu: Lietuva – Portugāle. Finālā Nīderlande – Spānija 21:18.