Visi jaunumi

3×3: izlases kandidāti 22. maijā sāks gatavoties FIBA 3×3 Pasaules kausam

21.05.2023

Dalīties:

Pirmdien, 22. maijā, Ventspilī sāksies Latvijas 3×3 izlases kandidātu treniņnometne. Basketbolisti gatavosies Pasaules kausa izcīņai, kas no 30. maija līdz 4. jūnijam notiks Austrijas galvaspilsētā Vīnē.

Latvijas 3×3 basketbola izlases galvenā trenera Raimonda Feldmaņa vadībā Ventspilī trenēsies 14 basketbolisti: Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Francis Lācis, Artūrs Strēlnieks, Artūrs Ausējs, Kristaps Gludītis, Reinis Avotiņš, Kārlis Apsītis, Rihards Ozoliņš, Ralfs Šķesters, Niks Salenieks un Agris Stankevics. Raimondam Feldmanim darbā palīdzēs fiziskās sagatavotības treneris Dāvis Feikners un fizioterapeits Oskars Urbanovičs.

Raimonds Feldmanis:

“Četri olimpiskie čempioni pēc Pasaules tūres posma Manilā treniņos iesaistīsies trešdien, vēl dažiem potenciālajiem 3×3 basketbolistiem turpinās sezona klubos. Lai būtu pilnvērtīgs darbs, vismaz pirmajos treniņos iesaistīsim spēlētājus, kuri šosezon, visticamāk, piedalīsies U21 un U23 Nāciju līgas turnīros. Nedēļas gaitā notiks rotācija.

Līdz Pasaules kausa izcīņai laika ir maz, esam līdzīgā situācijā, kādā bija valstsvienība īsajos kvalifikācijas turnīra sabraukumos. Dažās dienās jātiek skaidrībā par pieredzējušo spēlētāju sportisko formu un jauno spēju ātri iekļauties komandas modelī. Šādā situācijā mūsu ilggadējie līderi, protams, ir favorīti, tomēr biļete uz Vīni nevienam vēl nav garantēta. Četrinieku izvēlēšos pēc tā, ko redzēšu treniņos.”

Latvijas izlases četrinieks starptautiskajos klubu komandu turnīros šogad startē, sadalīts divās komandās. Nauris Miezis un Kārlis Pauls Lasmanis kopā ar diviem ķīniešu basketbolistiem pārstāv komandu “Beijing”, savukārt komandu “Rīga” turpina pārstāvēt Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars, spēlējot kopā ar ķīnieti un serbu.

Maija vidū Challenger sērijas turnīrā Šeņdženā “Beijing” izcīnīja 1. vietu, bet “Rīga” ierindojās 12. pozīcijā.

20. un 21. maijā abas komandas piedalījās Pasaules tūres posmā Manilā, un ceturtdaļfinālā tikās savā starpā. Ar 21:13 uzvarēja “Beijing”, kas pusfinālā ar 16:21 piekāpās serbu “Ub”. Visā turnīrā četrās spēlēs Kārlis Pauls Lasmanis guva 32 punktus, Nauris Miezis 18. “Rīgai” trijos mačos Edgars Krūmiņš guva 17 punktus, Agnis Čavars 14.

Pasaules kausa izcīņā 3×3 basketbolā, kas no 30. maija līdz 4. jūnijam risināsies Vīnē, Latvijas vīriešu izlase ielozēta B grupā, kur spēlēs ar ASV (31. maijā plkst.18:10), Slovēnijas (31. maijā plkst.20:45), Austrijas (2. jūnijā plkst.18:35) un Austrālijas (2. jūnijā plkst. 20:45) izlasēm. Grupas uzvarētāji kvalificēsies ceturtdaļfinālam, bet 2. un 3. vietas ieguvēji cīnīsies astotdaļfinālā.

Latvijas vīriešu izlase jūnija vidū piedalīsies Eiropas spēļu turnīrā Krakovā, bet septembra sākumā – Eiropas čempionātā Jeruzalemē. Jaunajiem basketbolistiem paredzēti starti U23 un U21 Nāciju līgā.

Pasaules kauss FIBA 3×3 basketbolā (30. maijs – 4. jūnijs, Vīne)

A grupa: Serbija (1.), Francija (8.), Vācija (10.), Brazīlija (16.), Madagaskara (20.);

B grupa: ASV (2.), Latvija (7.), Austrija (9.), Slovēnija (15.), Austrālija (17.);

C grupa: Lietuva (3.), Beļģija (5.), Polija (11.), Izraēla (14.), Puertoriko (16.);

D grupā: Nīderlande (4.), Mongolija (6.), Šveice (12.), Japāna (13.), Ungārija (19.).