Visi jaunumi

3×3: Latvijas izlase otrdien startēs Eiropas čempionātā

04.09.2023

Dalīties:

Otrdien, 5. septembrī, Jeruzalemē sāksies Eiropas čempionāta finālturnīrs 3×3 basketbolā. Latviju pārstāvēs atjaunināts izlases sastāvs: Kārlis Pauls Lasmanis, Francis Lācis, Mārcis Osis un Zigmārs Raimo.

Latvijas 3×3 basketbola izlases galvenais treneris Raimonds Feldmanis:

“Mūsu tradicionālajiem līderiem bijusi ļoti smaga sezona. Naurim Miezim, Agnim Čavaram un Edgaram Krūmiņam sakrājušās gan lielākas un mazākas veselības problēmas, gan  emocionālais nogurums. Konsultējoties ar mediķiem nolēmām, ka šobrīd papildus slodze palielinātu traumu risku, kas varētu ietekmēt plānus nākamajā – olimpiskajā sezonā. Savukārt Eiropas spēļu čempioni Kristaps Gludītis un Kārlis Apsītis savos klubos jau gatavojas lielā basketbola sezonai.

Latvijas izlase, spēlējot dažādos sastāvos,  šosezon jau izcīnījusi divus lielus panākumus – 3. vietu Pasaules kausa izcīņā un 1. vietu Eiropas spēlēs. Eiropas čempionātā nebūsim favorīti, tomēr esmu pārliecināts, ka varam nospēlēt labi, turklāt iesaistot apritē jaunus spēkus. Francis (Lācis) un Zigmārs (Raimo) jau sajutuši uzvaru garšu, visjaunākais – Mārcis Osis – jau ilgu laiku piedalījies 3×3 izlases darba procesā un nesen veiksmīgi startējis U23 Nāciju līgas turnīrā. Kopā ar Kārli (Lasmani) tas ir labs kvartets. Pieredzi nopirkt nevar – to var tikai iegūt laukumā.”

Latvijas komanda izlikta ar 5. numuru. D grupas turnīrā Latvijas izlase otrdien plkst.18:55 spēlēs ar Kipras vienību un plkst.20:45 – ar Beļģijas izlasi. Divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, kur ceturtdien, 7. septembrī, spēlēs ar pirmo vietu ieguvējām B grupā (Lietuva, Vācija, Čehija).

2017. gadā Latvijas komanda izcīnīja Eiropas čempionu titulu, 2018. un 2022. gadā – sudraba medaļas. Visi trīs panākumi gūti spēlējot olimpiskajā sastāvā (Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš).