Visi jaunumi

3×3: Latvijas izlase U23 Pasaules kausa izcīņā finišē 5. vietā

09.10.2022

Dalīties:

Latvijas U23 vīriešu izlase no 5. līdz 9. oktobrim Bukarestē startēja trešajā U23 FIBA Pasaules kausa izcīņas turnīrā 3×3 basketbolā, izcīnot piekto vietu.

Latvijas komanda – Gints Zomerfelds, Mārcis Osis, Kristofers Šepte un Agris Stankevics – bija izlikta ar 10. numuru. Trešdien, 5. oktobrī, A grupas turnīra pirmajā spēlē latvieši ar 20:17 pārspēja Slovākijas basketbolistus (16), bet otrajā ar 22:10 sagrāva Čīles vienību.

Piektdien, 7. oktobrī, Latvijas komanda pagarinājumā ar 17:16 pārspēja Mongolijas U23 izlasi, kas turnīrā bija izlikta ar 1. numuru. Grupas turnīra pēdējā spēlē Latvija ar 22:20 pārspēja Ķīnu, nodrošinot pirmo vietu grupā un tiesības spēlēt ceturtdaļfinālā.

Vēl A grupā Čīle – Ķīna 14:17, Mongolija – Ķīna 18:20, Mongolija – Slovākija 21:14, Čīle – Slovākija 19:13, Slovākija – Ķīna 10:21, Čīle – Mongolija 14:17. Situācija tabulā: Latvija 4-0, Ķīna 3-1, Mongolija 2-2, Čīle 1-3, Slovākija 0-4.

Citās grupās:

B grupa: Lietuva 4-0, Japāna 3-1, Ēģipte 2-2, Rumānija 1-3, Taivāna 0-4;

C grupa: Polija 3-1, Francija 3-1, Ukraina 2-2, Nīderlande 1-3, Brazīlija 1-3;

D grupa: Serbija 4-0, Vācija 3-1, Izraēla 2-2, Katara 1-3, Kazahstāna 0-4.

Svētdien ceturtdaļfinālā Latvijas komanda ar 10:21 zaudēja Francijas vienībai. Jau spēles sākumā latvieši nokļuva zaudētājos ar 2:9, tad mazliet samazināja punktu starpību (6:10), bet turpinājumā pārsvars atkal bija Francijas basketbolistiem. Gints Zomerfelds guva 7 punktus, Mārcis Osis 2, Kristofers Šepte 1.

Vēl ceturtdaļfinālā Serbija – Japāna 20:17, Lietuva – Vācija 21:14, Polija – Ķīna 21:17.

Pusfinālā Serbija – Francija 17:15, Lietuva – Polija 18:21.

Spēlē par 3. vietu Francija – Lietuva 21:17.

Finālā Polija – Serbija – Polija 21:20 (spēles laikā bija 7:16, pēdējās minūtes sākumā 16:21)

Sieviešu turnīra finālā Francija – ASV 21:18, par 3. vietu Nīderlande – Ķīna 21:18.

2022. gada sezonā Latvijas vīriešu komandas visos oficiālajos 3×3 basketbola turnīros startējušas veiksmīgi. Pieaugušo izlase un U17 izlase Eiropas čempionātos izcīnīja sudraba medaļas, U18 izlase Pasaules kausa izcīņā izcīnīja 5. vietu.

**

Pirmajā U23 FIBA Pasaules kausa izcīņa 3×3  basketbolā 2018. gadā Latvijas komanda – Armands Ginters, Roberts Pāže, Nils Ozoliņš un Linards Jaunzems – izcīnīja sudraba medaļas.

2019. gadā Rendijs Feikners, Kārlis Žunda, Nils Ozoliņš un Reinis Avotiņš iekļuva ceturtdaļfinālā un finišēja 8. vietā.

2020. un 2021. gadā U23 Pasaules kausa izcīņa nenotika.