Visi jaunumi

3×3: Latvijas izlases kandidāti sāk gatavoties cīņai par ceļazīmi uz Parīzi

19.01.2024

Dalīties:

Latvijas 3×3 basketbola izlases kandidāti šonedēļ aizvadīja pirmos koptreniņus, gatavojoties pavasarī paredzētajiem olimpiskajiem kvalifikācijas turnīriem. Pirmā iespēja izcīnīt ceļazīmi uz Parīzes spēlēm latviešiem būs aprīļa pirmajās nedēļās Honkongā (datumus vēl precizēs).

Latvijas 3×3 basketbola izlases kandidātu sarakstā ir Tokijas olimpisko spēļu čempionu Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Pauls Lasmanis un Nauris Miezis, ilggadējais izlases dalībnieks Artūrs Strēlnieks, kā arī pērnvasar augstākā līmeņa turnīros veiksmīgi spēlējušie Francis Gustavs Lācis, Zigmārs Raimo un Mārcis Osis. Izlases treneru Raimonda Feldmaņa un Dāvja Feiknera redzes lokā ir vēl vairāki basketbolisti.

Paredzēti komandas treniņi sešas reizes nedēļā, individuālās nodarbības, kā arī līdzdalība turnīru seriālā  Francijā “Pro league 3×3 Hoops Factory” (10./11. un 17./18. februārī, kā arī 23./24. un 30./31. martā).

Latvijas 3×3 basketbola izlases galvenais treneris Raimonds Feldmanis:

“Treniņu plānā ņemts vērā, ka patlaban spēlētāji ir atšķirīgā kondīcijā. Dažiem pēc 3×3 sezonas bijusi iespēja atpūsties un apārstēt savainojumus, daži bez lielām pauzēm spēlējuši jau 20 mēnešus no vietas. Pirmajiem jāieskrienas, otriem noderēs neliela atslodze un būs jāpārslēdzas no 5×5 uz 3×3 basketbolu.

Olimpiskā kvarteta dalībniekiem, kuri pērn ieguva jaunu pieredzi pārstāvot dažādas komandas, patlaban jaunu līgumu nav, un sezonas plāni ir pakļauti olimpiskajiem mērķiem – pirmkārt, kvalifikācijai. Ļoti izdevīgs piedāvājums var koriģēt nianses, bet jebkurā gadījumā tiks ņemtas vērā izlases intereses.

Gan Francim (Lācis), gan Zigmāram (Raimo)  šosezon prioritāte ir 3×3 basketbols. Vienošanās ar “Rīgas Zeļļi” paredz, ka 19. janvārī Lācis aizvadīs pēdējo spēli šīs komandas sastāvā. Savukārt Raimo un Artūrs Strēlnieks turpmāk trenēsies ar mums, bet zeļļiem palīdzēs tikai spēlēs. Tāds pats režīms paredzēts Mārcim Osim, kurš turpinās spēlēt “Latvijas Universitātes” sastāvā.

Patlaban visi ir Latvijas izlases kandidāti, nevienam nav garantēta vieta četriniekā, kas dosies laukumā oficiālajās cīņās. To izraudzīšos, neskatoties ne iepriekšējo nopelnu sarakstā, ne pasēs – tikai vērtējot sniegumu laukumā un katra spēlētāju spēju palielināt komandas iespējas uzvarēt. Viens no mērķiem treniņprocesa laikā – izveidot vienotu komandu, nevis attīstīt savstarpēju konkurenci.

Iepriekšējā sezona parādīja, ka Latvijas izlase ir vērā ņemams spēks, spēlējot dažādos sastāvos. Uzmanības lokā paliek arī Eiropas spēļu čempioni Kārlis Apsītis un Kristaps Gludītis, kuri pagaidām ir aizņemti klubos un varēs pievienoties vēlā pavasarī. Atkārtošos: uz sacensībām jābrauc iespējami stiprākajam sastāvam.

Mums ir trīs iespējas cīnīties par ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm, bet gatavošanos plānojam tā, lai varētu virzīties soli pa solim. Būs lieliski, ja mērķi sasniegsim jau Honkongā, bet būsim gatavi par biļeti uz Parīzi cīnīties arī maija sākumā Japānā un maija vidū Ungārijā.”