Visi jaunumi

3×3: Latvijas komandām trīs Nāciju līgas turnīri

26.08.2022

Dalīties:

Latvijas sieviešu un vīriešu 3×3 basketbola komandas no otrdienas līdz ceturtdienai Kauņā startēs  FIBA U23 Nācijas līgas Austrumeiropas zonas turnīros. Pēc pirmajā sabraukumā izspēlētajiem trijiem turnīriem kopvērtējumā sieviešu komanda ieņem otro vietu aiz Lietuvas izlases, bet vīrieši ir trešie.

Sieviešu komandas sastāvā otrajam sabraukumam pieteiktas Anita Miķelsone, Paula Mauriņa, Liza Čumika, Deina Minajeva un Paula Pētersone.

Vīriešu komandā spēlēs Francis Gustavs Lācis, Oskars Jakubs Hlebovickis, Gints Zommerfelds, Edvards Mežulis un Rainers Ļisicins.

Ceturtajā posmā otrdien, 26. jūlijā, abas Latvijas komandas ielozētas B grupā, kurā vēl ir tikai Polijas vienības. Sievietēm spēle plkst.14:50, vīriešiem plkst.16:15. Otrajā grupā spēlēs Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas komandas). Grupu uzvarētāji cīnīsies par 1. vietu posmā, otro vietu ieguvēji – par 3. vietu posmā.

Arī piektajā posmā trešdien, 27. jūlijā, Latvijas komandas grupā aizvadīs tikai pa vienai spēlei ar Lietuvas vienībām (sievietes plkst.14:50, vīrieši plkst.16:15).

Sestajā posmā ceturtdien, 28. jūlijā, A grupā būs jācīnās ar Lietuvas un Ukrainas komandām.

Pirmajos trijos posmos Latvijas vīriešu komanda izcīnīja divas otrās un ceturto vieta. Trīs posmu summā – līdere ir Lietuvas izlase (270), seko Ukraina (230), Latvija (220), Polija (210), Igaunija (150).

Sieviešu komandai pirmajos posmos divreiz 2., kā arī viena 3. vieta. Kopvērtējumā Latvija ir otrā (230 punktu), atpaliekot no Lietuvas (300), bet apsteidzot Poliju (200), Ukrainu (190) un Igauniju (160).

FIBA U23 Nāciju līgas sacensības tiek rīkotas piekto gadu, šosezon iesaistot 57 komandas no visām FIBA zonām. Pamatsacensības tiek izspēlētas pēc ģeogrāfiskā principa. Zonas kopvērtējuma uzvarētāji sieviešu un vīriešu konkurencē iegūs tiesības 14.-16. septembrī piedalīties FIBA U23 Nāciju līgas finālsacensībās Rumānijas pilsētā Konstancā.

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas komanda “TRUBasketball” (Francis Gustavs Lācis, Oskars Jakubs Hlebovickis, Gints Zommerfelds un Rendijs Feikners) Panevēžā piedalījās Lietuvas 3×3 līgas 2. posma finālturnīros. Ne Elites, ne PRO grupās šoreiz neizdevās iekļūt ceturtdaļfinālā.