Visi jaunumi

3×3: Latvijas sieviešu izlase ceturtdien startēs Pasaules sērijas turnīrā

05.07.2023

Dalīties:

Ceturtdien, 6. jūlijā, Šveices pilsētā Friburgā notiekošajam FIBA 3×3 basketbola Pasaules sērijas posma turnīram Latvijas komandā pieteikta 3×3 basketbola debitante Anete Šteinberga, kā arī Aleksa Gulbe, Ketija Vihmane un Marta Leimane.

Kvalifikācijas turnīrā ceturtdien plkst.11:55 latvietes tiksies ar Šveices komandu, plkst.12:45 – ar Ukrainas vienību. Grupas uzvarētājas iekļūs pamatturnīrā, kur D grupā jau gaida Ķīnas komanda “Sc. Yuanda” (spēle paredzēta plkst.18:45) un Japānas izlase (plkst.22:20). Divas labākās komandas piektdien spēlēs ceturtdaļfinālā (no plkst.14:15).

Latvijas izlase piedalīsies arī nākamajos posmos Prištinā (14. un 15. jūlijā) un Bordo (19. un 20. jūlijā).

FIBA 3×3 Pasaules sērijas kalendārā ir 22 posmi, kā arī finālturnīrs Ulanbatorā (16.-17. septembrī). Jau notikušajos deviņos posmos piedalījusies 31 komanda.

Pasaules sērijas turnīros dalībnieces cīnās par balvu fondu (katrā posmā 35 000 USD, naudas prēmijas saņem sešu pirmo vietu ieguvēji), kā arī FIBA reitinga punktiem, kam būs liela nozīme dalot ceļazīmes uz Parīzes olimpiskajām spēlēm un olimpiskajiem kvalifikācijas turnīriem.

Parīzē 3×3 basketbola turnīrā gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē piedalīsies pa astoņām komandām. Pa 3 ceļazīmēm katrā kategorijā saņems FIBA nacionālo federāciju reitinga līderi, pa piecām ceļazīmēm tiks izspēlētas trijos kvalifikācijas turnīros (divos pa vienai, vienā – trīs), uz kuriem tiks aicinātas komandas saskaņā ar FIBA rangu tabulu.

Latvijas sieviešu izlase FIBA Pasaules sērijā debitēja 2022. gadā, kad dažādos sastāvos tika startēts  turnīros Francijas pilsētās Puatjē (11. vieta) un Bordo (8. vieta), kā arī Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē (8. vieta) un Monreālā (10. vieta). Trijos turnīros Latviju pārstāvēja Paula Strautmane un Paula Mauriņa, divos – Aleksa Gulbe, Anda Kuzmina un Anita Miķelsone, vienā – Aija Jurjāne, Paula Pētersone, Ilze Jākobsone un Marta Miščenko.