3×3: abas Latvijas izlases kvalificējas Eiropas kausa finālturnīram

15.06.2024

Svētdien, 16. jūnijā, Bukarestē notikušajā Eiropas kausa izcīņas (čempionāta) kvalifikācijas turnīrā Latvijas sieviešu un vīriešu izlases uzvarēja izšķirošajās spēlēs, iegūstot tiesības piedalīties augusta beigās Vīnē paredzētajā finālturnīrā.

Latvijas  sieviešu izlase – Ketija Vihmane, Marta Leimane, Paula Mauriņa un Marta Miščenko – ceturtdaļfinālā dramatiskā cīņā pārspēja Slovēnijas izlasi – 16:14. Gandrīz visu spēli vadībā bija latvietes – 6:1, 8:3, 9:6. Slovēnietēm izdevās panākt 10:10, bet mūsu komanda atbildēja ar vēl vienu iztrāvienu – 13:10 (8. minūtē). Pēdējās minūtes ievadā pretinieces pirmo reizi izrāvās priekšā (13:14), tomēr izšķirošos punktus guva Ketija Vihmane un Marta Miščenko. Visā spēlē Vihmanei 7, Miščenko 5, Mauriņai 3, Leimanei 1 punkts.

Izšķirošajā cīņā par ceļazīmi uz finālturnīru latvietes pārspēja Izraēlas izlasi – 21:12. Piecas minūtes rezultāts auga lēnām, vadībā pārmaiņus izvirzoties abām komandām – 2:1, 3:4, 6:4, 7:7. Spēles otrajā pusē uzbrukumā precīzākas bija latvietes – 9:8, 15:10, 17:19, 21:12. Vihmane guva 9 punktus, Miščenko un Leimane pa 5, Mauriņa 2. Latvijas sieviešu izlase Eiropas kausa izcīņas (čempionāta) finālturnīram kvalificējās pēc piecu gadu pārtraukuma (2019. gadā izcīnītas bronzas medaļas).

Otro ceļazīmi izcīnīja Rumānijas komanda, kas ar 21:17 pārspēja Lielbritānijas izlasi.

Grupā Latvijas komanda ierindojās otrajā vietā. Uzvaras pār Lielbritānijas komandu (21:13; Leimane guva 10, Mauriņa 8, Miščenko 2, Vihmane 1 punktu) un Gruzijas izlasi (21:3; Leimane guva 8 punktus, Vihmane 5, Mauriņa un Miščenko pa 4), bet zaudēja Rumānijas komandai (13:16; Miščenko un Leimane guva pa 5 punktiem, Vihmane 3).

Vēl mūsu grupā Rumānija – Gruzija 20:8, Lielbritānija – Gruzija 22:4, Rumānija – Lielbritānija 21:12. Pēc 3 kārtām: Rumānija 3-0, Latvija 2-1, Lielbritānija 1-2, Gruzija 0-3.

Otrajā grupā Izraēla 2-0, Grieķija 1-1, Slovēnija 0-2.

Latvijas vīriešu komanda – Kārlis Lasmanis, Kristaps Gludītis, Francis Lācis un Zigmārs Raimo – svētdien grupas turnīra trešajā spēlē izcīnīja trešo uzvaru, ar 21:10 pārspējot Rumānijas komandu (Lācim 9 punkti, Gludītim 5, Lasmanim 4, Raimo 3). Latvieši grupā finišēja pirmajā vietā, nodrošinot vietu pusfinālā.

Cīņā par ceļazīmi uz finālturnīrā latvieši otro reizi šajā turnīrā pārspēja Slovēnijas izlasi – 21:9. Mūsu komanda kontrolēja spēles gaitu no pirmajām minūtēm – 6:1, 7:3, 12:7, 17:7. Lasmanis guva 9 punktus, Lācis un Gludītis pa 5, Raimo 2.

Ceturtdaļfinālā Lielbritānija – Grieķija 21:9, Melnkalne – Slovēnija 19:21.

Otro ceļazīmi ieguva Lielbritānijas basketbolisti, kas ar 21:19 pārspēja Izraēlas komandu.

Sestdien grupā pirmajā spēlē latvieši pārspēja Lielbritānijas izlasi – 21:15. Lācis guva 9 punktus, Lasmanis 7, Gludītis 3, Raimo 2 punktus.

Otrajā mačā uzvara pār Slovēnijas izlasi – 20:11. Gludītim 8, Lasmanim 7, Raimo 4, Lācim 1 punkts.

Citās spēlēs Slovēnija – Rumānija 21:12, Lielbritānija – Rumānija 22:16, Lielbritānija – Slovēnija 21:16. Noslēguma tabula: Latvija 3-0, Lielbritānija 2-1, Slovēnija 1-2, Rumānija 0-2.

Otrajā grupā Izraēla 3-0, Melnkalne 1-2 (51), Grieķija 1-2 (48), Gruzija 1-2 (44).