3×3: Latvijas U17 izlases puiši izcīna Eiropas U17 čempionāta sudrabu

15.09.2022

Svētdien, 4. septembrī, Latvijas U17 izlases puiši Eiropas čempionātā Atēnās finālspēlē ar 20:21 zaudēja Vācijas komandai un ieguva sudraba medaļas.

Latviju Eiropas U17 čempionāta finālturnīrā pārstāvēja četru sporta skolu audzēkņi (attēlā no kreisās): Kristians Artis Pastors (Salaspils), Jānis Censonis (Jēkabpils), Edvards Egle (BJBS “Rīga”/A.Kraukļa VEF BS) un Toms Markuss Salnājs (Ventspils “Spars”). Komandu gatavoja Latvijas 3×3 vīriešu izlašu galvenais treneris Raimonds Feldmanis un Kristaps Saulītis.

Grupas turnīrā latvieši ar 11:21 zaudēja Francijas komandai, bet ar 21:13 pārspēja Horvātijas vienību, ierindojoties otrajā vietā. Vēl Francija – Horvātija 17:15.

Ceturtdaļfinālā Latvijas komanda pārspēja Lietuvas juniorus (19:17), atkārtojot pirms mēneša kvalifikācijas turnīrā gūto panākumu (toreiz kaimiņus izdevās uzvarēt ar 20:16). Vēl ceturtdaļfinālā Ukraina – Izraēla 9:18, Vācija – Turcija 16:11, Francija – Igaunija 14:12.

Pusfinālā latvieši ar 21:16 pieveica Izraēlas komandu, bet Vācijas vienība ar tādu pašu rezultātu pieveica Franciju. Bronzas spēlē Francija – Izraēla 21:14.

Finālmača sākumā latvieši nokļuva zaudētājos (2:9), bet pārņēma iniciatīvu, un vispirms samazināja rezultāta starpību (8:10, 12:13, 13:14), bet galotnē divreiz izvirzījās vadībā (18:17 un 20:19). Tomēr izšķirošos punktus guva atlētiskie Vācijas basketbolisti.

Latvijas jauniešiem šīs ir otrās medaļas augstākā līmeņa turnīrā. 2018. gadā Pasaules U23 kausa izcīņā sudrabu izcīnīja Armands Ginters, Roberts Pāže, Linards Jaunzems un Nils Ozoliņš.

Meiteņu turnīra finālspēlē Francija – Spānija 13:12, bronzas spēlē Polija – Nīderlande 12:11.