Visi jaunumi

3×3: Latvijas vīriešu izlasei trīs iespējas kvalificēties olimpiskajām spēlēm

07.11.2023

Dalīties:

Parīzes olimpisko spēļu turnīrā 3×3 basketbolā piedalīsies astoņas komandas, no kurām trīs jau zināmas – saskaņā ar FIBA federāciju rangu tabulu ceļazīmes jau nodrošinātas Serbijas, ASV un Ķīnas izlasēm. Vēl piecas komandas tiks noskaidrotas trijos kvalifikācijas turnīros. Latvijas vīriešu izlasei ir tiesības par ceļazīmi uz Parīzi cīnīties visos trijos.

Pirmā iespēja – universālais kvalifikācijas turnīrs Nr.1.

Turnīrs paredzēts 17.-18. aprīlī, vieta vēl nav paziņota.

Tiesības piedalīties ir 8 valstīm, kas ieņem augstākās vietas FIBA federāciju rangu tabulā, izņemot valstis, kuras bijušas pārstāvētas pēdējās divās olimpiskajās spēlēs klasiskajā basketbolā.

Pagaidām FIBA apstiprinājusi 6 komandu līdzdalību: Nīderlande, Mongolija, Austrija, Latvija, Ēģipte, Jaunzēlande. Viena vieta rezervēta rīkotājiem, vēl viena tiks nosaukta vēlāk.

Ceļazīmi uz Parīzi saņems turnīra uzvarētāji.

Otrā iespēja – universālais kvalifikācijas turnīrs Nr.2.

Turnīrs notiks no 3. līdz 5. maijam Japānas pilsētā Utsunomijā.

Tiesības piedalīties ir 8 valstīm: 1) Francijai (OS rīkotājiem bija garantēta viena kvota pamatturnīrā, ko Francijas Basketbola federācija piešķīra sieviešu izlasei, tāpēc vīriem jācīnās kvalifikācijā), pa vienai komandai no 4 zonu čempionātiem un augstāko vietu ieguvējiem 2023. gada Pasaules kausa izcīņā.

Pagaidām apstiprinātas 5 komandu tiesības spēlēt (ja vien ceļazīme nebūs izcīnīta pirmajā universālajā kvalifikācijas turnīrā): Francija (rīkotāji), Latvija, Brazīlija (attiecīgi 3. un 4. vieta Pasaules kausa izcīņā), Mongolija (Āzija) un Lietuva (Eiropa). Vēl pa vienai vietai paredzētas Āfrikas un Amerikas komandām, kā arī rīkotājiem.

Ceļazīmi uz Parīzi saņems turnīra uzvarētāji.

Trešā iespēja – olimpiskais kvalifikācijas turnīrs (jūnijā).

Turnīrs notiks no 16. līdz 19. maijam Ungārijas pilsētā Debrecenā.

Piedalīsies 16 valstu komandas saskaņā ar FIBA rangu tabulu (protams, tikai tās, kurām vēl nebūs ceļazīmes).

Pagaidām apstiprinātas tiesības 10 komandām: Latvija, Lietuva, Francija, Nīderlande, Austrija, Šveice, Ēģipte, Madagaskara, Kanāda, Mongolija.

Ceļazīmi uz Parīzi saņems trīs pirmo vietu ieguvēji.

**

FIBA oficiālajā 3×3 basketbola platformā ir informācija, ka viens no universālajiem kvalifikācijas turnīriem paredzēts 17. un 18. aprīlī. Norises vietas un citu turnīru datumi tiks paziņoti vēlāk.