Visi jaunumi

3×3: nedēļas nogalē Latvijas komandas startēs U23 Nācijas līgā

26.08.2022

Dalīties:

No 17. līdz 19. jūnijam Latvijas sieviešu un vīriešu 3×3 basketbola komandas Kauņā startēs FIBA U23 Nācijas līgas trijos turnīros.

FIBA U23 Nāciju līgas sacensības tiek rīkotas piekto gadu, šosezon iesaistot 57 komandas no visām FIBA zonām. Pamatsacensības tiek izspēlētas pēc ģeogrāfiskā principa. Latvijas komandas iekļautas Austrumeiropas grupā, kur spēlēs arī Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Ukrainas vienības.

Sacensības tiks rīkotas divos sabraukumos, katrā izspēlējot trīs atsevišķus turnīrus (otrais sabraukums notiks jūlija beigās Kauņā). Grupas kopvērtējuma uzvarētāji sieviešu un vīriešu konkurencē iegūs tiesības 14.-16. septembrī piedalīties FIBA U23 Nāciju līgas finālsacensībās Rumānijas pilsētā Konstancā.

Latviju pirmajā sabraukumā pārstāvēs Ketija Vihmane, Anita Miķelsone, Paula Mauriņa, Liza Čumika, Martina Bertāne un Deina Minajeva, kā arī Francis Lācis, Oskars Hlebovickis, Gustavs Kampuss, Gints Zommerfelds un Rainers Ļisicins (katram turnīram tiks pieteikti četri spēlētāji).

Piektdien, 17. jūnijā, Latvijas komandas grupā aizvadīs tikai pa vienai spēlei ar Polijas komandām. Sievietes izies laukumā plkst.14:50, vīrieši – plkst.16:15. Uzvaras gadījumā būs jācīnās par pirmo vietu turnīrā, zaudējuma gadījumā – par 3. vietu.

Sestdien, 18. jūnijā, sievietes spēlēs trīs komandu grupā ar Igaunijas (plkst.14) un Ukrainas komandu (plkst.16:40), bet vīrieši aizvadīs vienu spēli ar Lietuvas vienību (plkst.16:15). Grupu uzvarētāji cīnīsies par 1. vietu, otrās vietas ieguvēji – par 3. vietu posma kopvērtējumā.

Svētdien, 19. jūnijā, vīrieši plkst.15:50 spēlēs ar Igaunijas komandu, plkst.17:05 – ar Lietuvu, bet sievietes aizvadīs vienu spēli – plkst.14:50 ar Ukrainu. Grupu uzvarētāji cīnīsies par 1. vietu, otrās vietas ieguvēji – par 3. vietu posma kopvērtējumā.

Informācija par turnīru un spēļu tiešraides