Visi jaunumi

3×3: nedēļas nogalē U17 Eiropas čempionāta kvalifikācija

26.08.2022

Dalīties:

6. un 7. augustā Ungārijas pilsētā Šolnokā Latvijas basketbolisti piedalīsies Eiropas U17 čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Puišu turnīrā Latvijas U17 komandā (2005. dzimšanas gads) spēlēs Jānis Censonis (Jēkabpils), Edvards Egle (BJBS “Rīga”/A.Kraukļa VEF BS), Kristians Artis Pastors (Salaspils) un Toms Markuss Salnājs (Ventspils “Spars”).

Sestdien, 6. augustā, D grupas turnīrā latvieši plkst.19:05 spēlēs ar Dānijas komandu, plkst.23:10 – ar Lietuvas izlasi. Divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, kur cīnīsies ar kādu no B grupas vienībām (Igaunija, Gruzija, Zviedrija).

Svētdien, 7. augustā, notiks ceturtdaļfināla spēles, kuru uzvarētāji iegūs ceļazīmi uz finālturnīru. Zaudētāji vēl divās kārtās cīnīsies par piekto ceļazīmi uz finālturnīru.

Meiteņu turnīrā Latviju pārstāvēs Daniela Gintere (RBJSS “Rīdzene”), Lelde Parma, Laura Puriņa (abas BJBS “Rīga/Jugla”) un Kate Kondratjeva (BJBS “Rīga/Centrs”).

A grupas turnīrā sestdien plkst.19:40 Latvijas komanda spēlēs ar Lielbritānijas izlasi, plkst.22:20 – ar Austriju. Svētdien, 7. augustā, plkst.15:50 – ar Igauniju, plkst.20:45 – ar Lietuvu. Grupas turnīra uzvarētājas iegūs ceļazīmes uz finālturnīru, 2. un 3. vietas ieguvējas par divām pēdējām ceļazīmēm cīnīsies ar attiecīgi 3. un 2. vietas ieguvējām B grupā (Nīderlande, Īrija, Ungārija, Zviedrija).

Eiropas U17 čempionāta finālturnīrs no 2. līdz 4. septembrim notiks Atēnās.