3×3: Latvijas izlase izcīna ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm. Feldmanis: “Parādījām komandas spēku”

14.04.2024

Olimpiskā kvalifikācijas turnīrā Honkongā Latvijas 3×3 basketboa izlase nospēlēja nevainojami! Trīs uzvaras grupas izspēlēs, uzvara pusfinālā, finālā pārliecinoši pārspēta Austrijas izlase un izcīnīta iespēja spēlēt 2024. gada Parīzes Olimpiskajās spēlēs!

Latvijas izlase – Agnis Čavars, Francis Gustavs Lācis, Nauris Miezis un Zigmārs Raimo – sāka piektdien, 12. aprīlī ar B grupas izspēlēm. Pirmajā dienā pārspēta Mongolija (21:16) un Jaunzēlande (21:10), otrajā dienā sestdien pārspēta Ēģipte (21:10), nodrošinot pārliecinošu pirmo vietu B grupā un vietu pusfinālā. Spraigā pusfinālā papildlaikā ar Mieža tālmetienu izcīnīta uzvara pārspējot Nīderlandi (15:14). Finālā gūta uzvara pār Austriju (19:14).

Turnīra MVP – Nauris Miezis.

Latvijas 3×3 basketbola izlases galvenais treneris Raimonds Feldmanis:

“Milzīgs gandarījums gan par sniegumu turnīrā, gan par to, ka esam apliecinājuši iepriekš paveiktā darba kvalitāti.

Kārļa Lasmaņa – Tokijas olimpiskā turnīra rezultatīvākā spēlētāja un mūsu ilggadējā līdera – nozīmei papildus komentāri nav vajadzīgi, tāpēc viņa iziešana no ierindas pēdējā treniņā likumsakarīgi radīja diskomforta sajūtu. Bet vienlaikus bija arī pārliecība par komandu, kas pēdējā laikā vairs nav tikai četri pieredzējušākie un slavenākie spēlētāji.

Turnīra gaitā parādījām komandas spēku, pierādījām, ka esam īsta ģimene. Nauris Miezis kārtējo reizi bija gatavs uzņemties līdera lomu un to paveica arī visgrūtākajā spēlē pusfinālā. Vietu komandā pelnīti izcīnījuši Zigmārs Raimo un Francis Gustavs Lācis, savukārt Agnis Čavars ļoti labi iekļāvās pēdējā brīdī, ar savu pieredzi un pārliecību palīdzēdams jaunajiem partneriem.

Četrinieks cīnījās lieliski, bet par šo panākumu pateicību pelnījuši daudzi. Protams, Kārlis Lasmanis un Edgars Krūmiņš, kuri bija ar mums visu sagatavošanās laiku. Latvijas Olimpiskā vienība un mūsu fizioterapeits Oskars Urbanovičs par praktisko atbalstu. “Rīgas Zeļļi” un “BC Prometey” par konstruktīvo sadarbību un situācijas izpratni, kas ļāva spēlētājiem un man pašam nopietni sagatavoties šim turnīram. Latvijas Basketbola savienībai par iespēju pēdējā sagatavošanās posmā Ķīnā trenēties sešiem spēlētājiem, kas šai gadījumā bija īpaši noderīgi.

Iepriekš jau teicu, ka esam gatavi dažādiem scenārijiem – arī tam, ka par olimpisko ceļazīmi būs jācīnās vēl citos kvalifikācijas turnīros. Tagad esam ieguvuši laiku, lai mērķtiecīgi gatavotos Parīzes spēlēm. To centīsimies izmantot maksimāli lietderīgi.”

FINĀLS

Latvija – Austrija 19:14
Latvijas komanda pārliecinoši pārspēja Austrijas izlasi un izcīnīja ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm.

Spēles rezultātu ar skaistu alley-oop pēc Raimo piespēles atklāja Lācis. Turpmāk spēlē: Austrijai jau spēles 3:38 minūtē sasniegta piezīmju norma, Latvijai izrāviens 12:1. Pēc tam Austrijai izdevās realizēt tālmetienu, kam sekoja ātra Latvijas atbilde(13:3). Spēles otrajā pusē, lai arī Austrijai izdevās mazliet pietuvoties, Latvija sagalabāja pārliecinošu vadību. Pēc nospēlētām 8 minūtēm spēles rezultāts 16:10, gala rezultāts 19:14!

Miezis: “Paldies Latvija! Es Jūs mīlu!”

Finālspēlē Lācim 7 punkti, Miezim 5 , Čavaram 4, Raimo 3 punkti.

Paralēli vīriešu turnīram, olimpiskās kvalifikācijas turnīrs norisinājās arī sieviešu 3×3 basketbola izlasēm. Sievietēm ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm izcīja Azerbaidžāna.

PUSFINĀLS

Latvija – Nīderlande
Nervus kutinošā spēlē Latvija uzvar Nīderlandes izlasi un iekļūst finālā (15:14).

Spēles rezultātu atklāja Miezis realizējot tālmetienu (2:0), tam sekoja neveikmīgu metienu sērija abu komandu izpildījumā. Spēles 2:30 minūtē “punktu klusumu” pārtrauca Čavars, gūstot punktu no groza apakšas, tam sekoja ātra Nīderlandes atbilde (3:1). Spēles turpinājums mazrezultatīvs un pēc nospēlētām 6 minūtēm spēles rezultāts 9:6. Astotajā minūtē Latvijai sasniegta piezīmju norma, kas Nīderlandei ļāva samazināt rezultātu uz 11:9. Pēc tam Nīderlandei 2 realizēti tālmetieni, 11:13, kam seko Nīderlandes piezīmju norma un Miezis realizējot 2 soda metienus, panāk atkal neizšķirtu 13:13, ar ko arī noslēdzās spēles pamatlaiks. Nīderlandei pirmie punkti papildlaikā 13:14, kam sekoja precīzs Mieža tālmetiens un UZVARA pusfinālā (15:13).

Šajā spēlē pārliecinoši rezultatīvākais Miezis 10 punkti, Čavaram 3, Lācim un Raimo pa 1 gūtam punktam.

*foto Estaban Gonzalez | FIBA3x3

Otrā pusfināla pārī tikās Austrija ar Nīderlandi (20:18).  Lai arī spēles laiks noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu (18:18), spēles pēdējā sekundē Jaunzēlande pārkāpa noteikumus un Austrijai vija iespēja gūt punktus, izpildot divus soda metienus. Austrijai veiksmīgi relizējot abus dotos soda metienus gūta uzvara un vieta finālā. Spēles rezultāts Austrija – Nīderlande (20:18).

Latvijas 3×3 basketbola izlases galvenā trenera Raimonda Feldmaņa komentārs pēc iekļūšanas pusfinālā:

“Grupas turnīra spēlēs pielāgojām spēles stilu pašreizējam sastāva variantu. Ar katru maču uzlabojās savstarpējā saprašanās, noķērām ritmu, kas bija ļoti svarīgi. Pirmais mērķis ir sasniegts, bet paralēli pētām iespējamos pretiniekus. Gan nīderlandieši, gan austrieši gan šveicieši principā ir zināmi, bet ir nianses, kas atklājas padziļinātā izpētē un tiks ņemtas vērā, veidojot spēles plānu pusfinālam.”

GRUPAS SPĒLES

Latvija – Mongolija
Pirmajā spēlē Latvijai uzvara pār Mongolijas izlasi (21:16). Spēle sākās ar Mongolijas izrāvienu (0:3), kam sekoja Latvijas 6 punktu izrāviens (6:3). Lai arī turpmāk spēle bija vienlīdzīga, Latvija nezaudēja iekrāto pārsvaru. Spēle noslēdzās ar Lāča triecienu grozā no augšas.

Miezis rezultatīvākais šajā spēlē, gūti 7 punkti, Čavaram 6, Raimo 5, Lācim 3 punkti.

Latvija – Jaunzēlande
Otrajā spēlē uzvara pār Jaunzēlandes komandu (21:10). Spēles rezultātu atklāja Miezis (1:0), kam sekoja 3 Jaunzēlandes punkti (1:3). Turpinājumā viļnveidīgs sniegums no abu izlašu puses un pēc nospēlētām 4 minūtēm abām komandām 7:7. Turpmākajās spēles minūtēs Latvijai 8 punktu izrāviens (15:7). Pēc Latvijas izrāviena Jaunzēlande spēja gūt tikai 3 punktus, izpildot 1 veiksmīgu soda metienu un 1 sekmīgu tālmetienu. Spēles beigām punktu pielika Lācis, izpildot veiksmīgu tālmetienu (21:10).

Šajā spēlē rezultatīvākais Čavars  ar gūtiem 7 punktiem, Miezim 6, Lācim 5, Raimo 3 punkti.

Latvija – Ēģipte

Trešajā grupas spēlē ātrā spēlē Latvija uzvar Ēģipti (21:12), nodrošinot pirmo vietu grupā! Spēlē pirmos punktus ar caurgājienu guva Miezis, kam sekoja vēl 2 precīzi Latvijas metieni, komandai panākot 3:0.  Kopumā spēles sākums saraustīts, tiesniešiem komandu izpildījumā fiksējot kļūdas. Ēģiptes izlase pirmos punktus guva ar veiksmīgu tālmetienu panākot 3:2. Spēles turpinājumā ievērojams mūsu izlases pārsvars. Pēc nospēlētām 5 minūtēm izlasei 8 punktu pārsvars (14:6). Spēles 6. minūtē abu komandu izpildījumā 4 realizēti tālmetieni, no kuriem 3 (!) Mieža kontā. Spēles laikam paliekot 3:47, spēles rezultāts 20:12. Spēle noslēdzās ar izteiksmīgu Lāča bumbas triecienu no augšas (21:12). Zīmīgi, ka visās grupas spēlēs, pēdējos punktus guva tieši Lācis. Uzvarot šajā spēlē, izlase nodrošina pārliecinošu pirmo vietu B grupā.

Šajā spēlē rezultatīvākais Miezis ar 11 punktiem, Lācim 4, Raimo un Čavaram katram 3 gūti punktiem.

Olimpiskais kvalifikācijas turnīrs, B grupa

Komanda MGL LAT EGY NZL U Pkt V
Mongolija xxx 16:21  18:20 (OT) 10:12 (OT) 0 44 4
Latvija 21:16 xxx 21:12 21:10 3 63 1
Ēģipte 20:18 (OT) 12:21 xxx  13:17 1 45 3
Jaunzēlande 12:10 (OT) 10:21  17:13 xxx 2 39 2

A grupā piektdien Šveice – Nīderlande 15:22, Austrija – Honkonga 21:10. Sestdien Austrija – Šveice 18:19, Nīderlande – Honkonga 17:11, Nīderlande – Austrija 17:18, Honkonga – Šveice 19:21. Noslēguma tabula: Austrija 2-1 (57), Nīderlande 2-1 (56), Šveice 2-1 (55), Honkonga 0-3.