Visi jaunumi

3×3: olimpiskie čempioni otro reizi izcīna sudraba medaļas Eiropas čempionātā

15.09.2022

Dalīties:

Olimpisko čempionu kvartets – Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Pauls Lasmanis un Nauris Miezis – Austrijas pilsētā Grācā notiekošajā Eiropas čempionātā 3×3 basketbolā dramatiskā pusfināla spēlē ar 21:20 pārspēja Lietuvas izlasi, bet finālā ar 14:21 zaudēja Serbijas izlasei. Latvijas izlase otro reizi izcīnīja Eiropas čempionāta sudraba medaļas (plus 2017. gadā izcīnītais zelts). Turnīra All Stars trijniekā tika iekļauts Nauris Miezis.

Svētdien, 11. septembrī, ceturtdaļfināla spēlē ar Izraēlas komandu latvieši ar pieciem precīziem tālmetieniem (Lasmanim divi, citiem pa vienam) trijās minūtēs sakrāja izšķirošo pārsvaru (10:3), ko pretinieki turpinājumā apšaubīt nespēja – 21:7 (sešās minūtēs 19 sekundēs). Miezis guva 7 punktus, Čavars 6, Lasmanis 5, Krūmiņš 3.

Citos ceturtdaļfinālos cīņa bija sīvāka: Serbija – Polija 21:18, Nīderlande – Austrija 21:15, Lietuva – Beļģija 18:17.

Pusfinālā ar Lietuvas izlasi latvieši visu maču bija iedzinējos. Pēc 0:2 izdevās panākt 2:2, bet turpinājumā nācās dzīties pretiniekiem pakaļ – 3:6, 6:11, 9:15. Vairākkārt izdevās samazināt rezultāta starpību (14:15, 16:17, 18:19), taču spēles laikā astoņus  tālmetienus trāpījušie lietuvieši nonāca viena metiena attālumā no uzvaras – 18:20. Tomēr pēdējais vārds piederēja Naurim Miezim, kura tālmetiens atnesa Latvijas izlasei dramatisku uzvaru – 21:20. Visā spēlē Lasmanim 12 punkti, Miezim 5, Čavaram un Krūmiņam pa 2.

Otrajā pusfinālā Serbija – Nīderlande 21:10.

Finālspēlei latviešiem emociju un precizitātes vairs nepietika, Serbijas komanda bija vadībā no pirmās minūtes – 0:2, 1:4, 4:6, 4:13, 9:15, 13:18 un 14:21. Lasmanim 6 punkti (arī komandas vienīgais precīzais tālmetiens), Čavaram 5, Miezim 3. Serbijas izlasei ceturtais Eiropas čempionu tituls pēc kārtas.

Bronzas spēlē Nīderlande – Lietuva 21:10.

Sieviešu turnīra finālā Francija – Nīderlande 21:14, bronzas spēlē Polija – Spānija 16:13.

Sestdien C grupas turnīra pirmajā spēlē Latvijas kvartets ar 21:17 pārspēja Melnkalnes vienību. Latvieši gandrīz visu spēli bija vadībā, 5. minūtē sasniedza 12:8 (Nauris Miezis bija guvis 10 punktus pēc kārtas!), tomēr pretinieki ar septiņiem tālmetieniem līdzsvaroja rezultātu (16:16). Galotnē savu vārdu atkal teica Miezis, ar lieliskām piespēlēm izvirzot uzbrukumam partnerus un ar tālmetienu pieliekot spēlei punktu. Miezis guva 12 punktus, Krūmiņš 4,  Čavars 3, Lasmanis 2.

Cīņā par pirmo vietu grupā ar Polijas komandu latvieši četrās minūtēs ieguva izšķirošo pārsvaru (15:5), ko konvertēja sešarpus minūtēs izcīnītā uzvarā – 21:13. Lasmanim 9 punkti, Miezim un Krūmiņam pa 5, Čavaram 2. Konkurentu savstarpējā spēlē Polija – Melnkalne 21:13.

A grupā uzvarēja Serbijas izlase, kas ar 21:13 pieveica Izraēlu, ar 21:14 – Slovēniju. Vēl Izraēla – Slovēnija 22:12.

B grupā pirmo vietu izcīnīja Lietuva, kas ar 21:15 pārspēja Austrijas komandu un 19:18 – Ungāriju. Vēl Austrija – Ungārija 21:13.

D grupā uzvarēja Nīderlandes komanda, kas ar 21:17 pieveica Beļģiju un 22:6 – Azerbaidžānu. Vēl Beļģija – Azerbaidžāna 14:13.

Latvijas 3×3 basketbolistu panākumu ceļš sākās tieši ar Eiropas čempionātu 2017. gadā, kad tika izcīnītas zelta medaļas. Nākamajā gadā – sudrabs, kam sekoja sudrabs 2019. gada Pasaules kausa izcīņā un olimpisko čempionu tituls Tokijā.

Šosezon olimpiskie čempioni pilnā sastāvā pirmo reizi spēlēja pirms nedēļas notikušajā Monreālas Masters turnīrā, kurā izcīnīja uzvaru.

Latvijas sieviešu izlase (Paula Mauriņa, Anita Miķelsone, Marta Miščenko, Ketija Vihmane) jūnijā notikušajā kvalifikācijas turnīrā izšķirošajos mačos par ceļazīmi uz finālturnīru zaudēja Igaunijas un Rumānijas komandām.