3×3: “Rīgai” pirmā vieta Sačeonas Challenger turnīrā

16.10.2022

15. un 16. oktobrī 3×3 basketbola komanda “Rīga” Korejas Republikas pilsētā Sačeonā uzvarēja Challenger sērijas turnīrā, iegūstot tiesības 11. un 12. novembrī piedalīties Masters turnīrā Riadā.

“Rīgas” sastāvā spēlēja olimpiskie čempioni Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš. Komanda turnīrā bija izlikta ar 1. numuru.

Sestdien A grupas turnīrā “Rīga” ar 22:15 pārspēja mājinieku komandu “Seoul” (Lasmanim 12 punkti, Miezim 6, Krūmiņam 2, Čavaram 2) un ar 20:18 pagarinājumā pārspēja “Warsaw” (Miezim 7, Lasmanim 5, Čavaram 5,  Krūmiņam 3).

Svētdien ceturtdaļfinālā rīdzinieki ar 22:10 pārspēja japāņu “Tokyo” (Krūmiņam 7 punkti, Lasmanim 6, Miezim 5, Čavaram 4), pusfinālā ar 21:20 – serbu “Liman” (Lasmanim 10, Miezim 8, Krūmiņam 2, Čavaram 1).

Finālspēlē rīdzinieki ar 21:15 pieveica Austrijas komandu “Vienna” (Krūmiņš guva 11 punktus, Lasmanis 6, Miezis 3, Čavars 1).

“Rīga” šosezon piedalījusies četros FIBA World Tour posmos, izcīnot 7. vietu Utsonomijā (Japāna), 5. vietu Prāgā, kā arī uzvarot Monreālā un Sebu. Kopvērtējumā pagaidām 5. pozīcija. Vēl paredzēti trīs posmi, kā arī finālsacensības 6. un 7. decembrī Abudabi.

Challenger turnīros iepriekš izcīnīta 6. vieta Novi Sadā, 5. vieta Bordo, 7. vieta Lipikā un 2. vieta Kvebeksitijā.