3×3: “Rīga” uzvar Sebu Masters turnīrā

02.10.2022

1. un 2. oktobrī 3×3 basketbola komanda “Rīga” Filipīnu pilsētā Sebu piedalījās Masters sērijas turnīrā, un otro reizi šosezon izcīnīja pirmo vietu.

“Rīgas” sastāvā spēlēja olimpiskie čempioni Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš. Komanda turnīrā bija izlikta ar 1. numuru.

Sestdien A grupas turnīrā “Rīga” ar 22:14 pārspēja Japānas komandu “Utsunomiya” (Miezim un Lasmanim pa 9 punktiem, Krūmiņam 3, Čavaram 1) un ar 22:8 sagrāva Mongolijas komandu “Sansar” (Miezim  un Krūmiņam pa 8 punktiem, Lasmanim 6).

Svētdien ceturtdaļfinālā rīdzinieki ar 21:13 pārspēja “Lausanne” (Krūmiņam 9 punkti, Lasmanim 7, Miezim 4, Čavaram 1), pusfinālā ar 21:18 – “Amsterdam” (Lasmanim 10, Miezim 9, Čavaram un Krūmiņam pa 1).

Finālspēlē ar “Antwerp” rīdzinieki vispirms izvirzījās vadībā (7:1 un 14:9), pēc tam nokļuva zaudētājos (14:17), bet pēdējās 80 sekunbdēs izrāva uzvaru ar 21:19 (Miezim 10 punkti, Lasmanim 6, Krūmiņam 3, Čavaram 22).

“Rīga” šosezon piedalījusies četros FIBA World Tour posmos, izcīnot 7. vietu Utsonomijā (Japāna), 5. vietu Prāgā, kā arī uzvarot Monreālā un Sebu. Kopvērtējumā pagaidām 5. pozīcija. Vēl paredzēti trīs posmi, kā arī finālsacensības 6. un 7. decembrī Abudabi.

Challenger turnīros izcīnīta 6. vieta Novi Sadā, 5. vieta Bordo, 7. vieta Lipikā un 2. vieta Kvebeksitijā.