3×3: sieviešu izlase Pasaules sērijas posmā pēc piecām uzvarām zaudē pusfinālā un finišē 3. vietā

06.07.2023

Šveices pilsētā Friburgā notiekošā FIBA 3×3 basketbola Pasaules sērijas posma turnīrā Latvijas komanda – Anete Šteinberga, Aleksa Gulbe, Ketija Vihmane un Marta Leimane – pusfinālā ar 12:17 zaudēja Portugāles komandai. Noslēguma tabulā – 3. vieta, kas ir Latvijas līdz šim labākais rezultāts Pasaules sērijas turnīros.

Piektdien, 7. jūlijā, ceturtdaļfināla mačā ar “Gyor” latvietes līdz 6. minūtei bija iedzinējās – 3:5, 7:10. Tad izdevās izrāviens līdz 17:12, taču piecu punktu pārsvars tika pazaudēts pusminūtes laikā. Beigas bija nervozas, pie 19:19 ungārietes tika pie diviem soda metieniem, tomēr punktu spēlei pielika Aleksa Gulbe – 20:19. Visā mačā Šteinbergai 10 punktu, Vihmanei 6, Gulbei 3, Leimanei 1.

Pusfinālā Latvijas komandai pretī stājās Portugāles izlase, kas ceturtdaļfinālā ar 18:15 pārspēja Azerbaidžānas komandu “Ņeftči” (sastāvā trīs amerikānietes). Šoreiz vadībā izdevās izrauties tikai pirmajās minūtēs (3:2). Turpinājumā portugālietes bija apņēmīgākas cīņā par atlēkušajām un neitrālajām bumbām, kā arī precīzākas uzbrukumā – 4:8, 6:8, 7:13, 9:15 un 12:17. Šteinberga guva 8 punktus, Leimane 3, Vihmane 1.

Vēl ceturtdaļfinālā Francija – “Sc. Yuanda” 14:15,  Ķīna – Kanāda 21:12. Pusfinālā “Sc. Yuanda” –   Ķīna 18:22.

Finālā: Ķīna – Portugāle 14:10.

Ceturtdien, 6. jūlijā, Latvijas komanda cīņas sāka kvalifikācijas turnīrā. Pirmajā spēlē latvietes ar 21:10 sagrāva Šveices komandu (Gulbei 10, Šteinbergai 8, Leimanei 3 punkti).

Otrā spēle ar Ukrainas komandu izvērtās daudz sīvāka, un latvietes lielākoties bija iedzinējās. Pēc 4:7 izdevās panākt 10:9, bet tūlīt sekoja pretinieču atbilde un pēdējās minūtes sākumā jau 11:14. Tomēr galotni aukstasinīgāk nospēlēja Latvijas komanda – 15:14. Vihmane guva 7 punktus, Gulbe un Leimane pa 3, Šteinberga 2.

Pamatturnīra D grupas pirmajā mačā ar “Sc. Yuanda” latvietes līdz 6. minūtei bija iedzinējos (3:5, 6:8), bet spēles beigās pārņēma iniciatīvu un izcīnīja uzvaru – 12:8, 13:11, 14:11. Šteinberga guva 6 punktus, Vihmane 4, Gulbe 3, Leimane 1.

Otrajā mačā ar Japānas izlasi, kas cīnās trīs spēlētāju sastāvā, latvietes uzvarēja ar 17:11 (Gulbei 7 punkti, Šteinbergai 6, Vihmanei 3, Leimanei 1.

FIBA 3×3 Pasaules sērijas kalendārā ir 22 posmi, kā arī finālturnīrs Ulanbatorā (16.-17. septembrī). Jau notikušajos deviņos posmos piedalījusies 31 komanda.

Latvijas izlase piedalīsies arī nākamajos posmos Prištinā (14. un 15. jūlijā) un Bordo (19. un 20. jūlijā).

Pasaules sērijas turnīros dalībnieces cīnās par balvu fondu (katrā posmā 35 000 USD, naudas prēmijas saņem sešu pirmo vietu ieguvēji), kā arī FIBA reitinga punktiem, kam būs liela nozīme dalot ceļazīmes uz Parīzes olimpiskajām spēlēm un olimpiskajiem kvalifikācijas turnīriem.