Visi jaunumi

3×3: Sieviešu izlasei Pasaules sērijas posmā Prāgā divi zaudējumi

04.08.2023

Dalīties:

Latvijas sieviešu 3×3 basketbola izlase – Paula Strautmane, Karlīna Pilābere, Paula Cirša un Anastasija Černova – piektdien Prāgā Pasaules sērijas posmā ierindojās 11. vietā,

Latvietes bija izliktas ar 11. numuru un pirmo reizi cīņas sāka pamatturnīrā. C grupas turnīrā pirmajā spēle mūsu komanda ar 14:16 zaudēja  Azerbaidžānas komandu “Ņeftči” (sastāvā trīs amerikānietes). Cirša guva 6 punktus, Pilābere 4, Črnova 3, Strautmane 1.

Grupas otrajā spēlē “Ņeftči” ar 21:16 uzvarēja Lietuvas izlasi.

Cīņā par otro vietu grupā un ceļazīmi uz izslēgšanas turnīru Latvijas komanda ar 9:14 zaudēja Lietuvas izlasei. Pilābere guva 5 punktus, Cirša 2, Černova 1, Strautmane 1.

Latvijas izlase jūlijā piedalījās trijos turnīros, izcīnot 3. (pēc konkurentu diskvalifikācijas piešķirta 2. vieta), 14. un 8. vietu. Visos trijos posmos piedalījās Aleksa Gulbe un Ketija Vihmane, divos – Luīze Šepte un Marta Miščenko, vienā –  Anete Šteinberga un Marta Leimane. Kopvērtējumā 37 komandu konkurencē latvietes ieņēma 20. vietu.

Pasaules sērijas turnīros dalībnieces cīnās par balvu fondu (katrā posmā 35 000 USD, naudas prēmijas saņem sešu pirmo vietu ieguvēji), kā arī FIBA reitinga punktiem, kam būs liela nozīme dalot ceļazīmes uz Parīzes olimpiskajām spēlēm un olimpiskajiem kvalifikācijas turnīriem.