3×3 sievietes: 4. vieta Eiropas čempionāta kvalifikācijā

26.08.2022

Latvijas 3×3 basketbola sieviešu izlase 4. un 5. jūnijā Rumānijas pilsētā Konstancā piedalījās Eiropas kausa izcīņas (čempionāta) kvalifikācijas turnīrā.

Pēdējā cīņā par 3. vietu un ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru Latvijas komanda (Ketija Vihmane, Anita Miķelsone, Paula Mauriņa un Marta Miščenko) ar 17:21 zaudēja Rumānijas vienībai. Līdz 3:3 rezultāts auga līdzīgi. Pēc tam rumānietes ieguva pārsvaru (3:8, 4:12) un droši to nosargāja līdz galotnei. Vihmane guva 9 punktus, Miščenko un Mauriņa pa 4.

Ceļazīmes uz Austrijas pilsētu Grācu, kur 9.-11. septembrī notiks cīņa par medaļām, ieguva Polijas, Igaunijas un Rumānijas komandas. Tā kā no finālturnīra dalībnieču vidus izslēgta Krievijas izlase, tās vietā varēs spēlēt arī kvalifikācijas turnīru 4. vietas ieguvējas ar labāko bilanci Konstancas vai Izraēlas grupā un tā ir Lietuvas komanda, kas piecās spēlēs izcīnīja 3 uzvaras (Latvijai 2).

Sestdien grupas turnīra pirmajā spēlē Latvijas komanda ar 15:1 sagrāva Bulgārijas izlasi, nodrošinot tiesības spēlēt ceturtdaļfinālā. Pa 6 punktiem guva Miščenko un Mauriņa, 3 – Miķelsone. Cīņā par pirmo vietu grupā latvietes ar 12:13 zaudēja Čehijas izlasei. Pēc sešām minūtēm Latvija bija vadībā ar 9:2, taču galotnē pretinieces izmantoja mūsu komandas sakrāto piezīmju normu, daudz punktu gūstot ar soda metieniem. Miščenko guva 5 punktus, Vihmane 3, Miķelsone un Mauriņa pa 2. Vēl D grupā Čehija – Bulgārija 16:5.

Ceturtdaļfināla spēlē ar 1. vietas ieguvēju B grupā Turcijas izlasi (grupā 16:13 ar Rumāniju un 21:9 – ar Itāliju) stiprā vēja apstākļos Latvijas komandas mērķtiecīgie centieni uzbrukt no tuvās distances bija efektīvāki par Turcijas izlases uzbrukumiem, bieži izmantojot tālmetienus. Pretiniecēm precīzs bija tikai pirmais (1:2), bet turpinājumā rezultāts lēnām auga latviešu labā – 5:2, 6:4, 8:4, 9:7, 11:7. Marta Miščenko guva 6 punktus, Paula Mauriņa 3, Ketija Vihmane 2.

Vēl ceturtdaļfinālā Polija – Lielbritānija 18:16, Čehija – Rumānija 13:14, Ungārija – Igaunija 12:13 (pag.).

Svētdienas pēcpusdienā slikto laika apstākļu dēļ spēles no Melnās jūras pludmales tika pārceltas uz zāli. Pusfināla mačā latvietes sākumā izvirzījās vadībā ar 3:1, tad nokļuva iedzinējās (3:9, 5:10, 11:14), bet pamatlaika pēdējā minūtē izlīdzināja rezultātu (14:14). Pagarinājuma sākumā latvietes izvirzījās vadībā (15:14), tomēr pēdējos punktus guva igaunietes – 15:16. Vihmanei 6 punkti, Miķelsonei un Miščenko pa 4, Mauriņai 1.

Otrajā pusfinālā Polija – Rumānija 21:16.

Latvijas vīriešu izlasei jau garantēta vieta Eiropas kausa izcīņas (čempionāta) finālturnīrā.