Visi jaunumi

3×3: starptautiskajā arēnā arī “Ādaži” un “Kandava”; iezīmēts ceļš līdz Parīzei

08.05.2024

Dalīties:

Latvijas 3×3 basketbola izlases agrā kvalificēšanās Parīzes olimpiskajām spēlēm izbrīvējusi laiku mērķtiecīgam sagatavošanās procesam. 80 dienās, kas palikušas līdz 33. olimpiādes spēļu atklāšanai, plānots gan nopietns treniņdarbs, gan Latvijas labāko 3×3 basketbolistu līdzdalība starptautiskos turnīros dažādās komandās. Kas, kad un kā – komentē Latvijas 3×3 basketbola izlases galvenais treneris Raimonds Feldmanis un LBS 3×3 basketbola koordinators Kristaps Gotfrīds.

ATSĀKUŠIES TRENIŅI. Pēc īsas atelpas izlases dalībnieki atsākuši regulāras nodarbības gan basketbola, gan svaru zālē. Piedalās Nauris Miezis, Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Francis Lācis, Zigmārs Raimo, Artūrs Strēlnieks un Mārcis Osis. Savukārt Kārlis Lasmanis pagaidām darbojas fizioterapeita uzraudzībā, bet drīz varēs pievienoties pamatsastāvam.

PAPILDSPĒKI. Nedēļas otrajā pusē Latvijas 3×3 izlases treniņos iesaistīsies Kārlis Apsītis, pēc sezonas Itālijā komandai pievienosies Kristaps Gludītis (abi pērn bija komandā, kas uzvarēja Eiropas spēlēs). 3×3 basketbolā spēkus vēlas izmēģināt Andris Misters.

PĀRBAUDES TURNĪRI. Spēļu prakse tiks krāta dažādos sastāvos. Komandai “Kandava/Turība” paredzēts starts divos Challenger turnīros: 1. un 2. jūnijā Malaizijā, 5. un 6. jūlijā Friburgā (Šveice). Paredzams, ka šajā komandā tiks pieteikti Kārlis Apsītis, Kristaps Gludītis, Edgars Krūmiņš, Francis Lācis un Zigmārs Raimo. Paredzēti arī starti zemāka līmeņa turnīros.

EIROPAS KAUSA KVALIFIKĀCIJA. Jūnija vidū Latvijas vīriešu un sieviešu izlasēm jāpiedalās Eiropas kausa izcīņas (čempionāta) kvalifikācijas turnīros. Par vīriešu komandas sastāvu lemsim jūnijā. Sieviešu komanda gatavosies treneres Andas Eibeles vadībā, par sastāvu informācija sekos.

OLIMPISKAIS SASTĀVS. Uz Parīzi brauksim cīnīties par visaugstākajiem mērķiem, tāpēc jābrauc labākajiem. Prātā ir gan optimālais, gan rezerves varianti. Četrinieku nosauksim jūlija sākumā, īsi pirms pieteikuma iesniegšanas termiņa.

PRETINIEKI PARĪZĒ. Četrām jau zināmajām olimpiskā vīriešu komandu turnīra dalībniecēm – ASV, Serbijai, Ķīnai un Latvijai – maija pirmajā nedēļas nogalē pievienojās Nīderlandes izlase, kas otrā kvalifikācijas turnīra finālspēlē ar 19:15 pārspēja Lietuvas vienību (vērts atcerēties, ka Latvijas komanda Honkongā nīderlandiešus pieveica pusfināla pagarinājumā). Trīs pēdējās ceļazīmes tiks izcīnītas no 16. līdz 19. maijam Debrecenā, kur par tām cīnīsies 20 komandas. Starp galvenajām favorītēm ir arī Lietuvas izlase.

DEBITĒS “ĀDAŽI”: 11.-12. maijā Challenger turnīrā Dienvidkorejā starptautiskajā arēnā pirmo reizi izies komanda ar nosaukumu “Ādaži”. Tiesa, spēlētājus par debitantiem nenosauksi. Visjaunākais – Mārcis Osis (2003) – pērn izlases sastāvā piedalījās bronzas medaļu izcīnīšanā Eiropas čempionātā un kopā ar Kristapu Čavaru (2001) izcīnīja otro vietu U23 Nāciju līgā. Uz Koreju devušies arī ilggadējais Latvijas izlases spēlētājs Artūrs Strēlnieks (1985) un 3×3 basketbolā spēkus mēģinošais Edmunds Elksnis (1990). “Ādaži” sastāvā FIBA turnīriem pieteiktajā sešniekā ir arī Nāciju līgas vicečempions Roberts Smildzējs (2001) un iepriekš U-23 izlasē spēlējušais Norberts Strautiņš (2000). Ar šo komandu, kas iecerēta kā U23 izlases bāzes komanda, ikdienā strādās treneris Ritvars Kauliņš. Sacensību grafikā paredzēts arī starts Pasaules tūres posmā Marseļā (Francija; 31. maijs – 1. jūnijs) un Challenger turnīrs Kvebeksitijā (Kanāda; 28.-29. jūnijs).

NĀCIJU LĪGA: Jaunajiem spēlētājiem un spēlētājām vasarā galvenais pārbaudījums un arī iespēja krāt pieredzi būs Nāciju līgā. U-21 grupā Latvijas vīriešu un sieviešu komandas šosezon cīnīsies ar Francijas, Izraēlas, Polijas un Slovēnijas komandām. Viens trīs turnīru posms no 5. līdz 7. jūlijam notiks Francijas pilsētā Voironā, otrs no 19. līdz 21. jūlijam paredzēts Ventspilī. U-23 grupā Latvijas vienības spēlēs ar Francijas, Spānijas, Grieķijas un Turcijas vienībām. Abi trīs turnīru sabraukumi paredzēti Voironā (1.-3. jūlijā, kā arī 30. jūlijā – 1. augustā).

JAUNIEŠU ČEMPIONĀTI. Latvijas U18 meiteņu un puišu izlases no 26. līdz 30. augustam Ungārijas pilsētā Debrecenā piedalīsies U18 Pasaules kausa izcīņā (iepriekš notikušos Eiropas U17 čempionātos FIBA vairs nerīkos).