3×3: Latvijas U23 izlase iekļūst Nāciju līgas finālturnīra ceturtdaļfinālā

12.09.2023

No 13. līdz 15. septembrim Latvijas vīriešu U23 izlase Mongolijas galvaspilsētā Ulanbatorā piedalās Nāciju līgas finālturnīrā.

Ulanbatorā Latviju pārstāvē Mārcis Osis, Kristaps Čavars, Roberts Smildzējs, kā arī Gints Zommerfelds, kurš aizstāj iepriekšējos turnīros spēlējušo Ričardu Vitoļski.

A grupas turnīra pirmajā spēlē ar Francijas U21 izlasi latvieši vairākas reizes izvirzījās vadībā, tomēr galotnē piekāpās ar 17:19. Čavars guva 6 punktus, Osis – 5, Zommerfelds – 4, Smildzējs – 2.

Otrajā spēlē ar Ēģiptes U21 izlasi latvieši sākumā nokļuva zaudētājos ar 0:5, vēl 6. minūtē rezultāts bija 7:8, bet tad 50 sekunžu laikā izdevās 7:0 izrāviens un noslēgumā pārliecinoša uzvara – 22:10. Osim 8 punkti, Smildzējam un Zommerfeldam – pa 6, Čavaram 2.

Nodrošināta vismaz 2. vieta A grupā un tiesības piektdien piedalīties izslēgšanas turnīrā. Ceturtdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no C grupas komandām (Japāna, Lietuva U21, Mongolija, Puertoriko).

Nācija līgas uzvarētāji iegūs ceļazīmes uz diviem Pasaules tūres posmiem, kā arī diviem Challenger turnīriem. Otrās vietas ieguvējiem pa ceļazīmei uz Pasaules tūres posmu un Challenger turnīru, trešās un ceturtās vietas ieguvējiem – pa ceļazīmei uz Challenger.

Vasarā Latvijas komanda sešu spēļu posmu kopvērtējumā izcīnīja pirmo vietu vienā no Nācoiju līgas Eiropas zonām, apsteidzot Čehijas, Horvātijas, Polijas, Ukrainas un Īrijas komandas.

Latvijas sieviešu U23 komanda sešu posmu kopvērtējumā zonā ieņēma 3. vietu un nekvalificējās finālam.