3×3: uz Pasaules kausu dodas trīs olimpiskie čempioni un Francis Lācis

29.05.2023

Pirmdien, 29. maijā, Latvijas 3×3 izlase dodas uz FIBA 3×3 basketbola Pasaules kausa izcīņas turnīru Vīnē. Latvijas komanda savas spēles grupas turnīrā aizvadīs 31. maijā un 2. jūnijā.

Pēc Ventspilī notikušās īsās treniņnometnes, uz kuru bija uzaicināti 14 spēlētāj, Latvijas 3×3 basketbola izlases galvenais treneris Raimonds Feldmanis nosauca komandas sastāvu. Kopā ar trim olimpiskajiem čempioniem Nauri Miezi, Kārli Paulu Lasmani un Agni Čavaru komandā šoreiz iekļauts 24 gadus vecais Francis Gustavs Lācis.

Raimonds Feldmanis:

“Treniņi parādīja, ka labā formā ir gan mūsu pieredzējušie cīnītāji, gan arī spēlētāji, kuriem vēl nav tik lielas pieredzes 3×3 basketbolā. Izsverot visus argumentus, izšķīros veikt vienu izmaiņu tradicionālajā četriniekā. Francis Lācis pērn ieguva labu pieredzi U23 Nāciju līgas turnīrā, tikko aizvadījis labu sezonu savā klubā klasiskajā basketbolā. Kustīgs, fiziski spēcīgs spēlētājs ar labu metienu un prasmi darboties aizsardzībā. Protams, viņam pagaidām nav ne tuvu tādas pieredzes, kāda ir snaiperim Edgaram Krūmiņam. Tomēr Lācis var pievienot komandai papildus vērtību.

3×3 basketbolā ļoti svarīgi, lai spēlētāji paši notic saviem partneriem, komandas kopējai ķīmijai. Tāpēc bija svarīgi šo situāciju izrunāt ar basketbolistiem, lai nepaliktu neizpratne vai šaubas. Gan Nauris, Kārlis un Agnis, gan Edgars trenera lēmumu uztvēra kā profesionāļi, novērtējot Franča kvalitātes. Krūmiņš paliek izlases dalībnieks – gatavs turpināt strādāt, lai ar savu pieredzi palīdzētu progresēt jaunajiem spēlētājiem un pats pierādītu tiesības spēlēt kādā no nākamajiem turnīriem.”

Latvijas vīriešu izlase jūnija vidū piedalīsies Eiropas spēļu turnīrā Krakovā, bet septembra sākumā – Eiropas čempionātā Jeruzalemē. Jaunajiem basketbolistiem paredzēti starti U23 un U21 Nāciju līgā.

Raimondam Feldmanim darbā palīdz fiziskās sagatavotības treneris Dāvis Feikners un fizioterapeits Oskars Urbanovičs.

Pasaules kausa izcīņā 3×3 basketbolā Latvijas vīriešu izlase B grupas turnīrā spēlēs ar ASV (31. maijā plkst.18:10), Slovēnijas (31. maijā plkst.20:45), Austrijas (2. jūnijā plkst.18:35) un Austrālijas (2. jūnijā plkst. 20:45) izlasēm. Grupas uzvarētāji kvalificēsies ceturtdaļfinālam, bet 2. un 3. vietas ieguvēji cīnīsies astotdaļfinālā.

Pasaules kauss FIBA 3×3 basketbolā

A grupa: Serbija (1.), Francija (8.), Vācija (10.), Brazīlija (16.), Madagaskara (20.);

B grupa: ASV (2.), Latvija (7.), Austrija (9.), Slovēnija (15.), Austrālija (17.);

C grupa: Lietuva (3.), Beļģija (5.), Polija (11.), Izraēla (14.), Puertoriko (16.);

D grupā: Nīderlande (4.), Mongolija (6.), Šveice (12.), Japāna (13.), Ungārija (19.).

Latvijas vīriešu izlase Pasaules kausa izcīņā startēs piekto reizi.

2012. gadā Edgars Krūmiņš, Kristaps Kanbergs, Lauris Mizis, Ervīns Jonāts grupā sešu komandu konkurencē ierindojās 5. vietā, kopējā ieskaitē starp 24 komandām ieņemot 18. pozīciju.

2018. gadā jau Eiropas čempionu statusā spēlējošie Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis, Nauris Miezis grupā uzvarēja visās četrās spēlēs, bet ceturtdaļfinālā zaudēja Polijas komandai.

2019. gadā tādā pašā sastāvā tika izcīnīta 2. vieta grupā, ceturtdaļfinālā ar 21:7 tika sagrauta Ukrainas komanda, pusfinālā 22:19 pret Serbiju, bet finālā 14:18 ar ASV. Sudrabs!

2022. gadā Agnis Čavars, Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis un Artūrs Strēlnieks grupas turnīrā ierindojās 2. vietā, astotdaļfinālā ar 21:12 pārspēja Vācijas izlasi, ceturtdaļfinālā ar 17:22 piekāpās nākamai čempionei Serbijas komandai un noslēgumā ieņēma 6. vietu.