Visi jaunumi

3×3: “Ventspilij” Utrehtas Masters pietrūkst punkts līdz pamatturnīram

24.09.2022

Dalīties:

24. un 25. septembrī Nīderlandes pilsētā Utrehtā notiek sezonas septītais Masters turnīrs, kurā piedalījās OlyBet Sports Bar Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņas finālturnīra uzvarētājkomanda “Ventspils”.

“Ventspils” sastāvā turnīrā piedalījās Kārlis Apsītis, Rendijs Feikners, Artūrs Grīnbergs un Armands Ginters, kurš aizstās sasirgušo Reini Avotiņu.

Ventspilnieki  turnīrā izlikti ar 13. numuru un cīņu sāks kvalifikācijas grupā. Lietus dēļ pirmās spēles sākās ar piecu stundu nokavēšanos.

Pirmajā mačā ar Itālijas komandu “Venice”, kas turnīra ievadā ar 21:20 pārspēja Rumānijas “Constanta”, ventspilnieki sākumā pēc pretinieku tālmetieniem vairākkārt nonāca iedzinējos (2:5, 4:7), bet turpinājumā pārņēma iniciatīvu (12:8) un atvairīja pretinieku centienus atspēlēties – no 12:11 līdz 21:13. Apsītim un Grīnbergam pa 6 punktiem, Feikneram 5, Ginteram 4.

Otrajā spēlē ar “Constanta”Latvijas komanda no 3:5 panāca 12:8, bet spēles gaitu salauza daudzās piezīmes. Rumāņi ar soda metieniem panāca lūzumu (14:16) un līdz pašai galotnei “Ventspilij” nācās ķert pretiniekus rokā. Piecas reizes izdevās rezultātu izlīdzināt, tomēr pēdējo punktu guva rumāņi – 20:21 (Apsītim un Feikneram pa 6, Grīnbergam 5, Ginteram 3).

“Ventspils” un “Constanta” finišēja ar vienādiem rādītājiem (1-1 un gūts 41 punkts), un šādās situācijās priekšroka ir rangu tabulā augstākā vietā esošai komandai. Šajā gadījumā – rumāņiem, kuri ieguva tiesības spēlēt pamatturnīrā.

Šosezon trijos Masters turnīros piedalījusies komanda “Rīga”, kas izcīnīja 7. vietu Utsonomijā, 5. vietu – Prāgā un pirms nepilna mēneša uzvarēja Monreālā. Kopvērtējumā “Rīga” patlaban ieņem 5. vietu un nākamās nedēļas beigās piedalīsies turnīrā Filipīnu pilsētā Sebu, kur izlikta ar 1. numuru.