Visi jaunumi

Ar Lietuvas trio uzvaru Jelgavā atklāta “Herbalife” 3×3 basketbola kausa sezona

29.05.2023

Dalīties:

Latvijas Basketbola savienībās (LBS) rīkotās Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) “Quest” sērijas pirmajā turnīrā – “Herbalife” 3×3 basketbola kausa izcīņas posmā – svētdien, 28. maijā Jelgavā, Pasta salā 13 komandu konkurencē uzvarēja Lietuvas trio “Mantinga”, laureātu pulkā iekļūstot arī “BK Jelgava” un “ROOT Brokeriem”.

LBS turnīru sērijā šovasar tiks izspēlēta ceļazīme uz FIBA Pasaules tūres posmu 26./27. augustā Debrecenā (Ungārija). Čempioni kļūs zināmi 5./6. augustā iepirkšanās un izklaides centrā “AKROPOLE Rīga”, bet cīņa par 16 vietām finālā, kas aizsākās Jelgavā, turpināsies Kandavā (4. jūnijā), Saulkrastos (30. jūnijā), Ogrē (8. jūlijā), Tukumā (15. jūlijā), Ventspilī (29. jūlijā) un Alūksnē (4. augustā).

Jelgavas Pasta salas slidotavā tika izvietots “Bergo” profesionālais 3×3 basketbola laukums, cīņās iesaistoties komandām no Latvijas, Lietuvas un Ukrainas. Atbilstoši FIBA reitingam par favorītiem šajā turnīrā kļuva “Mantinga”, “Āķis”, “Bauerfeind” un “ROOT Brokeri”, taču tikai divām no šīm četrām vienībām izdevās attaisnot šo statusu un iekļūt pusfinālā.

Pirmajā cīņā par vietu finālā “Mantinga” ar 21:12 pārspēja “ROOT Brokerus”, bet pēc tam “BK Jelgava” ar 19:14 uzveica “Krāslavu”. Mačā par trešo vietu “ROOT Brokeri” ar 21:15 uzvarēja krāslaviešus, bet finālā Lietuvas trio pārspēja mājinieku kvartetu ar 19:15. Par izšķirošās spēles varoni kļuva 11 punktus guvušais Evalds Šaulus.

Tieši Šaulus tika atzīts par “Sportland” turnīra vērtīgāko spēlētāju. Viņš arī kļuva par rezultatīvāko basketbolistu – kopumā 45 punkti piecās spēlēs. Rezultatīvāko spēlētāju trijniekā iekļuva arī krāslavietis Rinalds Timma (44 punkti sešos mačos) un mājinieku pārstāvis Armands Seņkāns (43 punkti piecās spēlēs).

2023. gada 3×3 basketbola kausa ģenerālsponsors – “Herbalife”, turnīru atbalsta – “OlyBet Sports Bar”, “AKROPOLE Rīga”, “Bergo Flooring”, “Dobeles dzirnavnieks”, “Sportland”, “Oak’A BBQ”, kafejnīca “Pie Kristapa”, “Kandavas kartodroms”, “885”.

Jelgavas posms tika rīkots sadarbībā ar Jelgavas Sporta servisa centru un basketbola klubu “Jelgava”.

“Herbalife” 3×3 basketbola kausa Jelgavas posms

1. “Mantinga” (Žigimants Šimonis, Evalds Šaulus, Justs Nauseda);

2. “BK Jelgava” (Armands Seņkāns, Jānis Bērziņš, Mārtiņš Šteinbergs, Uldis Feldmanis);

3. “ROOT Brokeri” (Kristaps Čavars, Elvijs Frīdenbergs, Gustavs Kārlis Kampuss, Toms Ķēdis).

4. “Krāslava”, 5. “TruFit”, 6. “BK Ventspils”, 7. “Āķis”, 8. “Salaspils 3×3”, 9. “Kandava/Anzāģe U23”, 10. “Ukraine”, 11. “Bauerfeind”, 12. “East-Ball/Graco”, 13. “East-Ball”.

Herbalife 3×3 Basketbola Kauss. Jelgava Spelu Statistika

Herbalife 3×3 Basketbola Kauss. Jelgava Individuala Statistika