Visi jaunumi

“Dobeles dzirnavnieka” 3×3 basketbola jaunatnes līgas čempionu kronēšana 30. aprīlī iepirkšanās un izklaides centrā “AKROPOLE Rīga”

29.04.2023

Dalīties:

“Dobeles dzirnavnieka” 3×3 basketbola jaunatnes līgas finālturnīrā sestdien, 29. aprīlī iepirkšanās un izklaides centrā “AKROPOLE Rīga”cīņu par čempionu tituliem trijās ieskaitēs uzsāka kopumā 31 komanda.
30. aprīlī pa astoņām labākajām zēnu vienībām gan U19, gan U17 grupā piedalīsies izslēgšanas turnīrā, bet uz apvienotās meiteņu grupas uzvarētāju nosaukumu turpina pretendēt četras labākās komandas.

“Dobeles dzirnavnieka” 3×3 basketbola jaunatnes līgas sezonā tika aizvadīti posmi Jelgavā, Madonā, Saldū un Talsos, to kopvērtējumā nosakot labākās komandas dalībai iepirkšanās un izklaides centrā “AKROPOLE Rīga” notiekošajā finālturnīrā. Trešo reizi izklaides un tirdzniecības centra “AKROPOLE Rīga” vēsturē starp A un F ieejām tika izveidots profesionālais 3×3 basketbola laukums, šoreiz uz tā sacenšoties jaunatnes komandām. Savukārt 5. un 6. augustā turpat notiks “Herbalife” kausa izcīņas izšķirošās cīņas vīriešu kvartetiem, izspēlējot ceļazīmi uz Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules tūres posmu Debrecenā (Ungārija).

Finālturnīra pirmajā dienā kā pirmie apakšgrupu turnīra spēles aizvadīja U17 grupas (2006. g. dz. un jaunāki) zēnu 12 komandas, par lielāko pārsteigumu kļūstot regulārās sezonas ceturtās vietas ieguvēju Rīgas “Lielo sīmiķu” zaudējumam cīņā ar ranga 12. vietu ieguvušajiem Siguldas “Asajiem”. Līdz ar to svētdien jau ceturtdaļfinālā “Lielie sīmiķi” sacentīsies ar četru posmu kopvērtējuma otrās pozīcijas īpašniekiem “BS Ogre”. Pārējos ceturtdaļfināla pārus veidos: “Salaspils SS” – “Kārķi”, “Asie” – “Vijciems” un “Salaspils SS 2007” – “Saldus”. Šīs vecuma grupas “play-off” sāksies plkst. 11:00.

Apvienotajā grupā meitenēm laukumā devās septiņas komandas, grupu turnīru vispārliecinošāk aizvadot “BS Rīga” trio. No B apakšgrupas pusfinālā iekļuva arī “Saldus U17”, kas izšķirošajā mačā par vietu izslēgšanas turnīrā uzveica “BS Rīga/Centrs U17”. Līdz ar to svētdien pusfinālos, kas meitenēm sāksies 14:30, sacentīsies “BS Rīga” – “Līvānu BJSS U17” un “Mikrorajons Jugla U17” – “Saldus U17”.

U19 grupā (2004. g. dz. un jaunāki) puišiem ceturtdaļfinālā iekļuva visas komandas, kuras bija astoņu labāko pulkā atbilstoši FIBA rangam. Savukārt, no regulārās sezonas kopvērtējuma viedokļa par lielāko pārsteigumu kļuva “Jelgavas BJSS” palikšana ārpus izslēgšanas turnīra. Svētdien no plkst. 12:30 ceturtdaļfinālos sacentīsies: “Kandava/Anzāģe” – “Krāslava”, “Ērģeme” – “SK Ezerzeme”, “Āķis” – “Valka” un “Jēkabpils SS” – “Salaspils SS”.

Finālturnīra pirmajā dienā U17 grupā rezultatīvākie spēlētāji bija: Niks Trumekalns (“BS Ogre”) – 24 punkti, Artūrs Bozovičs (“Shikardos”) – 23 punkti un Rihards Pirogs (“Jelgavas BJSS”) – 20 punkti.
U19 grupā puišiem pa 17 punktiem guva Dmitrijs Kobiļanskis (“Ērģeme”) un Markuss Mamajs (“Kandava/Anzāģe”), bet pa 16 punktiem savāca “Āķa” duets – Mārtiņš Pelcbergs un Dans Uvis Galdiņš.

Apvienotajā meiteņu grupā par rezultatīvāko ar 24 gūtajiem punktiem trijās spēlēs kļuva Enija Vīksne (“BS Rīga”). Labāko trijniekā iekļuva arī Līva Hermane (“Saldus U17”) un Krista Daniela Škerba (“Četri”), kuras guva attiecīgi 19 un 15 punktus.
“Dobeles dzirnavnieka” 3×3 basketbola jaunatnes līgu organizē Latvijas Basketbola savienība sadarbībā ar “Būvuzņēmumu Restaurators”, sacensības atbalsta “Sportland”, “885”, Kandavas kafejnīca “Pie Kristapa”. Finālturnīra norisi atbalsta Jaunatnes līgas lieldraugs “Dobeles dzirnavnieks” un iepirkšanās un izklaides centri “AKROPOLE Rīga” un “AKROPOLE Alfa”.

Spēļu grafiks pieejams un rezultāti pieejami šeit: https://play.fiba3x3.com/events/13436a41-4f02-46f1-b87a-603747049175/schedule