Visi jaunumi

“Dobeles dzirnavnieks” atbalstīs 3×3 basketbola jaunos talantus un LJBL

08.03.2023

Dalīties:

Biedrība “Latvijas Basketbola savienība” un akciju sabiedrību “Dobeles dzirnavnieks” uzsāk sadarbību ar mērķi jaunatnes auditorijā popularizēt aktīvu un sportisku dzīvesveidu, kā arī veicināt Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) un 3×3 basketbola attīstību.

Šosezon LBS jaunajiem basketbolistiem un basketbolistēm U19 un U17 vecuma grupās rīko turnīru seriālu, kura nosaukums turpmāk būs “Dobeles dzirnavnieka 3×3 basketbola jaunatnes līga”. Vasarā Dobeles dzirnavnieks atbalstīs Latvijas kausa izcīņu 3×3 basketbolā, kuras grafikā paredzēti seši posmi dažādās Latvijas pilsētās un finālsacensības Rīgā.

“Latvijas 3×3 basketbola izlases uzvara Tokijas olimpiskajās spēlēs ir rosinājusi lielu jauniešu interesi par šo basketbola veidu. Latvijas Basketbola savienības pienākums un atbildība ir veidot vidi, lai čempioniem augtu cienīgi sekotāji.  Jaunatnes līgas sacensības ir viens no pirmajiem soļiem garajā un grūtajā ceļā. Dobeles dzirnavnieka atbalsts palīdzēs nodrošināt jaunajiem spēlētājiem labus apstākļus izaugsmei,” uzsver Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis.

“Basketbols un tā paveidi pašreiz piedzīvo savu zvaigžņu stundu, un mēs priecājamies, ka arvien vairāk jauniešu pievēršas šim sporta veidam. Arī “Dobeles dzirnavnieks” vienmēr ir bijis aktīva dzīvesveida piekritējs un atbalstītājs. Mūsu ražotā pasta un pārslas ir izcili sabiedrotie sportistiem, kas vēlas sasniegt arvien jaunas virsotnes, uzlekt augstāk un aizmest bumbu tālāk un precīzāk,” piebilst “Dobeles dzirnavnieka” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, kurš arī pats brīvajā laikā labprāt uzspēlē basketbolu.

“Dobeles dzirnavnieka 3×3 basketbola jaunatnes līgas” pirmie trīs sacensību posmi Jelgavā, Madonā un Saldū pulcēja vairāk nekā 30 komandas. “Dobeles dzirnavnieka 3×3 basketbola jaunatnes līgas” ceturtais posms notiks 1. aprīlī Talsos, bet finālsacensības iecerētas aprīļa beigās Rīgā.

Latvijas Jaunatnes basketbola līgas čempionātā 2023. gada sezonā piedalās 423 komandas ar vairāk nekā 6500 dalībniekiem. LJBL rīko arī sacensības jaunāko klašu skolēniem “Mini kausa izcīņa” un “NBA Junioru līga” ar vairāk nekā 1000 dalībniekiem.

“Dobeles dzirnavnieka 3×3 basketbola jaunatnes līgas” un Latvijas Jaunatnes basketbola līgas sacensībās piedalās Latvijas jaunatnes izlašu kandidāti, kuri vasarā pārstāvēs valsti pasaules un Eiropas junioru čempionātos, kā arī Nāciju līgas turnīros. 2022. gadā Latvijas U17 vīriešu 3×3 basketbola izlase izcīnīja otro vietu Eiropas čempionātā, bet U18 vīriešu 3×3 basketbola izlase ierindojās 5. vietā pasaules čempionātā. 2023. gadā Latvijas U16, U18 un U20 izlases piedalīsies Eiropas jaunatnes čempionātos sešās vecuma grupās.