Eiropas spēles: Latvijas 3×3 vīriešu izlase kļūst par čempioniem!

21.06.2023

Latvijas vīriešu 3×3 basketbola izlase Krakovā 3. Eiropas spēļu turnīrā sestdien ceturtdaļfinālā ar 21:18 pārspēja Lietuvas vienību, pusfinālā ar 21:19 – Polijas komandu un finālā ar 19:11 pārspēja Beļģijas izlasi.

Gan vīriešu, gan sieviešu turnīros startēja 16 komandas, cīnoties ne tikai par medaļām, bet arī olimpiskās kvalifikācijas punktiem.

Latvijas vīriešu izlasē kopā ar Pasaules kausa izcīņas bronzas medaļas ieguvēju Franci Gustavu Lāci spēlē Kristaps Gludītis, Kārlis Apsītis un Zigmārs Raimo. Grupas turnīrs mūsējiem sākās ceturtdien, 22. jūnijā. Spēlē ar Spāniju uzvara ar 21:12 (Lācis guva 10 punktus, Apsītis 5, Raimo 4, Gludītis 2). Ar  Beļģiju – 21:16 (Gludītim 9 punkti, Apsītim 6, Raimo 5, Lācim 1). Trešais mačs piektdien plkst.17:10 ar Slovēnijas izlasi, bet latviešiem jau droša vieta ceturtdaļfinālā.

Piektdien Latvijas komanda ar 18:21 zaudēja Slovēnijas basketbolistiem, tomēr šī neveiksme neatņēma pirmo vietu grupā. Šajā spēlē Gludītis guva 7 punktus, Apsītis 6, Lācis 3, Raimo 2.

Vēl D grupā Beļģija – Slovēnija 21:8, Slovēnija – Spānija 17:21, Beļģija – Spānija 21:14.

Noslēguma tabula: Latvija 2-1 (60), Beļģija 2-1 (58), Spānija 1-2 (47), Slovēnija 1-2 (46).

Sestdien ceturtdaļfinālā cīņa ar Lietuvas komandu, latvieši nepilnās četrās minūtēs panāca 13:5. Turpinājumā lietuvieši samazināja rezultāta starpību (14:12, 16:15) un nepilnas trīs minūtes pirms beigām pat izrāvās vadībā (17:18). Tomēr spēlei punktu pielika Raimo un Gludīša precīzie tālmetieni – 21:18. Gludītis guva 9 punktus, Lācis 6, Raimo 5, Apsītis 1.

Vēl ceturtdaļfinālā Polija – Izraēla 21:13, Austrija – Beļģija 20:21, Čehija – Vācija 13:22.

Pusfinālā pret Polijas komandu Latvijas izlase no 7:10 panāca 14:10, atkal palaida pretiniekus priekšā (16:18), bet Apsīša 3 punkti un Lāča tālmetiens nodrošināja uzvaru ar 21:19. Lācim 8 punkti, Gludītim 7, Apsītim 5, Raimo 1.

Otrajā pusfinālā Beļģija –  Vācija 21:15.

Pēc divām ļoti smagām izslēgšanas turnīra spēlēm finālā Latvijas komanda tikās ar Beļģijas izlasi, kas jau kopš pirmās dienas cīnās trīs spēlētāju sastāvā. Enerģiskais sākums latviešiem nodrošināja iespaidīgu pārsvaru (8:1), un dzīvi mazliet sarežģīja tikai ātri sakrātā piezīmju norma. Tomēr daudzos augstākā līmeņa turnīros rūdītajiem beļģiem neizdevās izmantot nedaudzās iespējas samazināt rezultāta starpību un Latvijas uzvara nopietni netika apdraudēta. Finālspēlē Apsītim 8 punkti, Lācim 6, Gludītim 5.

Bronzas spēlē Polija – Vācija 21:18.

Eiropas spēļu turnīrā vairākas valstis – Beļģiju, Austriju, Poliju, Slovēniju, Vāciju – pārstāvēja sastāvi, kas nesen piedalījās Pasaules kausa izcīņā.

2019. gadā otrajās Eiropas spēlēs Minskā sudraba medaļas izcīnīja Roberts Pāže, Mārcis Šteinbergs, Armands Ginters un Armands Seņkāns.

**

Latvijas sieviešu izlase – Ieva Korzāne, Paula Mauriņa, Marta Leimane un Katrīna Trankale – trešdien, 21. jūnijā, ar 4:14 zaudēja Francijas izlasei (Leimanei 2 punkti, Korzānei un Trankalei pa 1) un ar 12:18 piekāpās Čehijas vienībai (Leimanei 5, Trankalei 4, Korzānei 3), zaudējot izredzes spēlēt ceturtdaļfinālā.

Pēdējā spēlē ar Ungāriju zaudējums – 8:20 (Mauriņa un Korzāne pa 3, Leimane 2).

Vēl A grupā Čehija – Ungārija 21:15, Francija – Ungārija 22:8, Čahija – Francija 9:14. Noslēguma tabula: Francija 3-0 (50), Čehija 2-1 (48), Ungārija 1-2 (43), Latvija 0-3 (24).

Sieviešu turnīra finālā Lietuva – Francija 19:16, bronzas spēlē Spānija – Rumānija 21:15.

Latvijas komandas turnīram gatavoja valsts izlases treneri Raimonds Feldmanis un Anda Eibele.