Visi jaunumi

Ghetto Basket sezonu sāks ar Baltijas līgu

10.04.2023

Dalīties:

13. maijs būs diena, kad jau 15. reizi vērsies Ghetto Games vārti, un Grīziņkalnā pulcēsies gan sevi jau pierādījuši sportisti, gan jaunie atlēti, kas ar nepacietību gaida iespēju izsisties. Par pasākuma īpašo notikumu kļūs pirmais Baltijas 3×3 līgas posms.

Reģistrācija sāksies pulksten 11.00, pasākuma atklāšana – 12.00. Komandas var pieteikt līdz iepriekšējās dienas 13.00, visiem spēlētājiem, kas sasnieguši 13 gadu vecumu, obligāti jābūt izveidotam FIBA 3×3 spēlētāja profilam. Atklāšanā spēles aizvadīs 7 grupas – U-11, U-13, U-15, U-17, Lady, Open un Pro.

“Kādreiz mūsu mērķis nebija iekļūt olimpiskajās spēlēs un iegūt medaļas, bet pateicoties 3×3 izlasei vairs nevar nelikt tādus mērķus. Tāpēc šogad sadarbībā ar Latvijas Basketbola savienību dosim jauniešiem iespēju pilnveidoties, lai nākotnē Olimpiskās spēles nebūtu nejaušība, bet gan Latvijas 3×3 basketbola norma. Un, protams, mūsu nemainīga prioritāte ir motivēt jaunieti ārpus skolas un treniņiem attīstīties gan fiziski, gan morāli sportiskā, jautrā un dzīvēlīgā vidē,” tā par gaidāmo sezonu izsakās Ghetto Games līderis Raimonds Elbakjans.

2023. gada sezonas garumā no maija līdz augustam tiks aizvadīti 18 Ghetto Basket posmi, un katrs no tiem piedāvās sacensības, kas ietver dažādas vecuma grupas un profesionāļu līgu. Šajā sezonā spēlētāji tiks iedalīti 10 grupās, tostarp U-11, U-12 meitenes, U-13, U-14 meitenes, U-15, U-16 meitenes, U-17, Lady, Open un Pro. Tādējādi Ghetto Basket ir atvērts visiem, kuri vēlas piedalīties, neatkarīgi no vecuma vai pieredzes līmeņa sporta veidā.

Dalības maksa komandai U-11, U-13 grupām ir 30 eiro, U-15, U-17 un Lady grupām 35 eiro, Open grupai 40 eiro un Pro grupai 200 eiro.

No 18 posmiem 7 posmi veidos Baltijas 3×3 līgu. 2 no šiem 7 posmiem notiks Rīgā, un atlikušie 5 būs izbraukumi uz citām Latvijas pilsētām un Baltijas valstīm – Tallinu, Viļņu, Valmieru, Daugavpili, Ventspili. Superfināls norisināsies Ventspilī, kur tiks izspēlēta ceļazīme uz Laussane Masters FIBA 3×3 turnīru. Superfinālā spēlēs 6 posmu uzvarētāji un 12 labākās komandas no ranga. Šie posmi ļaus komandām piedalīties sacensībās citos reģionos un parādīt savas prasmes un spējas pret jauniem pretiniekiem.

Paralēli Baltijas 3×3 līgas spēlēm norisināsies arī ierastie Ghetto Basket turnīri. Ghetto Basket sezonas superfināls notiks 12. augustā Grīziņkalnā, un tā būs šīs sezonas kulminācija.

Ghetto Basket ir kļuvis par vienu no vadošajiem 3×3 basketbola turnīriem Baltijas valstīs, kurā piedalās gan vīriešu, gan sieviešu komandas. Tas ir arī nozīmīgs notikums Latvijas sporta dzīvē, kas sniedz iespēju jauniem cilvēkiem, kā arī pieredzējušiem profesionāļiem, izmantot savas spējas un prasmes, lai konkurētu un attīstītu sevi.