Visi jaunumi

Latvijas 3×3 basketbola izlase dodas cīņā par olimpisko ceļazīmi, Čavars nomainījis Lasmani

11.04.2024

Dalīties:

Piektdien, 12. aprīlī, Honkongā startējošajā olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā FIBA 3×3 basketbolā Latviju pārstāvēs Agnis Čavars, Francis Gustavs Lācis, Nauris Miezis un Zigmārs Raimo. Pirmās spēles piektdien plkst.11:45 pēc Latvijas laika ar Mongolijas izlasi, plkst.13:10 ar Jaunzēlandes vienību, sestdien plkst.11:45 ar Ēģipti. Svētdien paredzēti pusfināli un fināls. Visas spēles varēs vērot tiešraidē FIBA3x3 Youtube kontā.

Pēdējā pieteikumu iesniegšanas dienā Latvijas 3×3 basketbola izlases galvenais treneris Raimonds Feldmanis koriģēja iepriekš turnīram reģistrēto komandas sastāvu. Savainojuma dēļ nevarēs spēlēt Kārlis Lasmanis, kuru aizstās cits olimpiskais čempions – Agnis Čavars.

Raimonds Feldmanis:

“Šodien iesildoties pirms treniņa sākuma Kārlis sajuta sāpes, nevarēja turpināt nodarbību un tika nogādāts uz pārbaudēm slimnīcā. Par savainojuma nopietnību varēs spriests pēc izmeklējumiem, bet skaidrs, ka šajā turnīrā viņš spēlēt nevar.

Lasmani aizstās Agnis Čavars. Šāds četrinieks februārī piedalījās pašos pirmajos pārbaudes turnīros Francijā un nesen spēlēja Lietuvā. Šodienas treniņā atjaunojām sadarbības uzbrukumā un pārliecinājāmies, ka Agņa pieredze un atlētisms noteikti palīdzēs aizsardzībā. Vakarā skatīsimies video un akcentēsim galvenās lietas spēles plānā. Piektdien no rīta būs 20 minūšu iesildīšanās treniņš un tad dosimies cīņā.

Pēdējā brīdī veikt izmaiņas iespēlētā sastāvā nav patīkami, bet sportā šādas situācijas gadās, un palīdz papildus mobilizēties. Kopējais komandas noskaņojums nav ietekmēts – tas joprojām ir ļoti kaujiniecisks.”

Latvijas komandas spēļu grafiks B grupā:

Datums Laiks (Rīgā) Pretinieki Rezultāts
12.04. 11:45 Mongolija
12.04. 13:10 Jaunzēlande
13.04. 11:45 Ēģipte

Arī mūsu komandas pirmie pretinieki Mongolijas un Jaunzēlandes izlases ir pamainījušas iepriekšējo pieteikumu. Lieli pārsteigumi nav gaidāmi, visi spēlētāji ir zināmi no iepriekšējiem turnīriem.

A grupā spēlēs Nīderlandes, Austrijas, Šveices un Honkongas izlases. Katras grupas divas labākās komandas iekļūs pusfinālā

Pusfinālā svētdien, 14. aprīlī, plkst.11:30 A grupas uzvarētāji spēlēs ar B grupas otro komandu, plkst.11:55 B1 – ar A2. Pusfināla maču uzvarētāji plkst.13:00 finālspēlē noskaidros vienīgās ceļazīmes ieguvējus.

Pirmajā Universālajā kvalifikācijas turnīrā no 12. līdz 14. aprīlim Honkongā piedalās 8 komandas no valstīm, kas ieņem augstākās vietas FIBA federāciju rangu tabulā, izņemot valstis, kuras bijušas pārstāvētas pēdējās divās olimpiskajās spēlēs klasiskajā basketbolā. Ceļazīmi uz Parīzi saņems turnīra uzvarētāji.

Vēl viena ceļazīme uz olimpisko turnīru tiks izcīnīta no 3. līdz 5. maijam Japānā, bet pēdējās trīs – no 23. līdz 26. maijam Ungārijā.