Latvijas 3×3 basketbola jaunatnes līgas trešais posms 26. februārī Saldū

06.02.2023

Svētdien, 26. februārī Saldus Sporta namā notiks Latvijas 3×3 basketbola jaunatnes līgas turnīru seriāla trešais posms U19 un U17 vecuma grupās. Sacensības organizē Latvijas Basketbola savienība sadarbībā ar būvuzņēmumu “Restaurators”.

Turnīrā var piedalīties gan sporta skolu pieteiktās vienības, gan komandas, kuras tiks izveidotas īpaši šim turnīram. Komandas var pieteikt līdz 22. februārim FIBA 3×3 basketbola platformā vai sūtot e-pastu: [email protected]

Komanda sezonai var pieteikt maksimums 8 spēlētājus, katram posmam maksimums 4 spēlētājus. Dalības maksa par posmu – 50 EUR.

Pirmais posms notika 30. decembrī Jelgavas Sporta hallē, piedalījās 26 puišu un 6 meiteņu komandas. Par U19 grupas uzvarētājiem kļuva zēnu komanda “Āķis” un meiteņu kvartets “BS Rīga”, U17 grupā labākie bija “Salaspils SS” zēni un “BS Rīga/Centrs” meitenes.

Otrajā posmā Madonā 28. janvārī piedalījās 28 puišu un 5 meiteņu komandas. Puišu turnīrā U19 grupā uzvarēja “Salaspils SS”, U17 grupā – “Lielie sīmiķi”, meiteņu apvienotajā grupā uzvarēja “Mikrorajons Jugla”.

4. posms notiks 1. aprīlī Talsos, fināls – 29. aprīlī (provizoriski).

Kopvērtējumā katrai komandai ņems vērā trīs labākos rezultātus. Finālturnīrā startēs 12 labākās komanda.

MVP balvas posmos – sadarbībā ar SIA “Sportland”.

Kopš 2021. gada sporta skolām sadarbībā ar pašvaldībām ir iespēja akreditēt 3×3 basketbola programmu un organizēt treniņgrupas ar specializāciju šajā basketbola veidā.