Visi jaunumi

Latvijas 3×3 basketbola kausa 1.posmā biļeti uz FIBA Challenger turnīru izcīna “Kandava/Turība”

14.05.2024

Dalīties:

Pirmdien, 13. maijā, Grīziņkalnā notika Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņas pirmā posma turnīrs. PRO grupā desmit komandas no Latvijas, Lietuvas un Vācijas cīnījās par punktiem kopvērtējumā un biļeti uz FIBA Challenger turnīru Francijā, Puatjē (28.-29. jūnijā).

Uzvarot visās četrās spēlēs galveno balvu un tiesības spēlēt Challenger turnīrā ieguva komanda “Kandava/Turība” (Kārlis Apsītis, Edgars Krūmiņš, Francis Lācis, Zigmārs Raimo), kas grupas turnīrā ar 20:16 pārspēja Lietuvas komandu “Gargždai UTransline” un ar 20:14 – Vācijas vienību “Der Stamm”, pusfinālā ar 18:13 – komandu “Krāslava”, bet finālspēlē ar 21:18 – “Root Brokeri” (Elvijs Frīdenbergs, Gustavs Kampuss, Lauris Bērziņš, Toms Ķēdis).

Cīņā par trešo vietu “Krāslava” (Lauris Pļavnieks, Rinalds Timma, Konstantīns Kazlauskis, Ņikita Kuzņecovs) ar 21:17 pārspēja komandu “Restaurators” (Markuss Mamajs, Mārtiņš Zviedris, Ralfs Šķesters, Valters Mazburšs).

Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņa šogad tiek rīkota sadarbībā ar biedrību “Streetbasket” (“Ghetto Games”). Sacensībās paredzēti seši posmi un finālsacensības, nākamais posms 1. jūnijā Bauskā.

Vēl divos sacensību posmos uzvarētāji saņems ceļazīmes uz augstākā līmeņa starptautiskajiem turnīriem. Ventspils posmā 20. un 21. jūlijā tiks izcīnīta ceļazīme uz kādu no Āzijā notiekošajiem World Tour posmiem, bet finālposmā 27. jūlijā Valmierā – ceļazīme uz FIBA World Tour posmu Ungārijā, Debrecenā (31. augusts – 1. septembris).

Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņas kalendārs

1. jūnijs Bauska
2. jūnijs Ogre
20. jūnijs Rīga, Grīziņkalns
6. jūlijs Jēkabpils
20./21. jūlijs Ventspils Ceļazīme uz FIBA World Tour posmu Āzijā
27. jūlijs Valmiera Fināls, ceļazīme uz FIBA World Tour posmu Ungārijā, Debrecenā