Visi jaunumi

Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņa šogad sadarbībā ar “Streetbasket” (“Ghetto Games”)

10.05.2024

Dalīties:

Latvijas Basketbola savienība noslēgusi sadarbības līgumu ar biedrību “Streetbasket” (“Ghetto Games”), deleģējot tiesības 2024. gadā organizēt Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņu, kā arī Latvijas jaunatnes čempionātu U16, U17 un U18 vecuma grupās.

Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņā paredzēti seši sacensību  posmi un finālsacensības. Pirmais turnīrs notiks Jauniešu ielu sporta un kultūras kustības “Ghetto Games” 16. sezonas atklāšanas dienā pirmdien, 13. maijā, Grīziņkalnā, kur PRO grupas komandas cīnīsies ne tikai par punktiem kopvērtējumam, bet arī par biļeti uz FIBA Challenger turnīru Francijā, Puatjē (28.-29. jūnijā).

Vēl divos sacensību posmos uzvarētāji saņems ceļazīmes uz augstākā līmeņa starptautiskajiem turnīriem. Ventspils posmā 20. un 21. jūlijā tiks izcīnīta ceļazīme uz kādu no Āzijā notiekošajiem World Tour posmiem, bet finālposmā 27. jūlijā Valmierā – ceļazīme uz FIBA World Tour posmu Ungārijā, Debrecenā (31. augusts – 1. septembris).

Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis:

“Kamēr Latvijas labākie 3×3 basketbolisti mērķtiecīgi gatavojas olimpiskām spēlēm, ir svarīgi nodrošināt apstākļus, lai spēļu pieredzi un rūdījumu varētu krāt gan izlases tuvākās rezerves, gan jaunie basketbolisti. “Ghetto Games” cīņās savulaik jau izauguši olimpiskie čempioni. Rīkotāju komandas pieredzi un profesionalitāti liksim lietā, lai Latvijas kausa izcīņas noritētu atbilstoši visaugstākajiem standartiem.”

“Streetbasket” (“Ghetto Games”) vadītājs Raimonds Elbakjans:

““Ghetto Basket” turnīros vienmēr esam skatījušies uz iespējām, kā nodrošināt turnīra dalībniekiem interesantākas spēles, lielākus izaicinājumus un starptautisko pieredzi, piedaloties labākajos ārvalstu turnīros. Šogad, kopā ar Latvijas Basketbola savienību, šo mērķi varēsim realizēt jo īpaši vērienīgi. Mēs organizēsim “Latvijas 3×3 basketbola kausu”, kas ietver gan plašas sacensības Latvijas lielākajās pilsētās, gan motivējoši izaicinājumi – FIBA Lite Quest un Dark Quest posmi, kas piesaistīs ne tikai spēcīgākos Latvijas 3×3 basketbolistus, bet arī spēcīgas ārvalstu komandas.”

Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņas kalendārs

13. maijs Rīgā, Grīziņkalns Ceļazīme uz FIBA Challenger turnīru Francijā, Puatjē
1. jūnijs Bauska
2. jūnijs Ogre
20. jūnijs Rīga, Grīziņkalns
6. jūlijs Jēkabpils
20./21. jūlijs Ventspils Ceļazīme uz FIBA World Tour posmu Āzijā
27. jūlijs Valmiera Fināls, ceļazīme uz FIBA World Tour posmu Ungārijā, Debrecenā