Visi jaunumi

Latvijas, Lietuvas un Ukrainas 3×3 basketbolisti 10. aprīlī Ventspilī sacentīsies LBS “Open”

26.08.2022

Dalīties:

Latvijas Basketbola savienības 3×3 basketbola “Open” tūrē svētdien, 10. aprīlī olimpiskajā centrā “Ventspils” sacentīsies kopumā 12 vīriešu komandas no Latvijas, Lietuvas un Ukrainas. Šis būs ceturtais no pieciem posmiem ceļā uz tūres finālu 7. maijā Kandavā, kur iecerēts izspēlēt ceļazīmi uz Starptautiskās Basketbola federācijas Pasaules tūres kvalifikācijas “Challenger” turnīru.

Latvijas Basketbola savienības (LBS) “Open” tūrē vīriešu komandām aizvadīti trīs posmi. 5. februārī Ropažos un 27. februārī Jelgavā pirmo vietu izcīnīja “3×3 Jelgavas” pārstāvji, bet 20. martā Madonā uzvarēja Vācijas kvartets “Düsseldorf LFDY”. Kopumā piedalījušās 28 vienības no Latvijas, Lietuvas, Vācijas un Ukrainas.

LBS “Open” tūres kvalifikācijas pēdējais posms notiks 24. aprīlī Ķekavā, bet kopvērtējuma labākās 12 komandas pulcēsies uz finālturnīru 7. maijā Kandavā.

Pašreiz finālistu pulkā vīriešiem vietas ieņemtu: “3×3 Jelgava” (200 punkti), “Düsseldorf LFDY” (180), “MSA” (140), “Krāslava” (120), “3×3 Ādaži/Bauerfeind” (95), “Spēka Kustība” (90), “3×3 M/SrotsMadona.lv” (90), “Rīga” (80), “BK Jelgava” (80), “3x3Madona/Solartbūve” (80), “Kandava/Anzāģe” (78) un “Ādaži 3×3” (69).

Ventspils posmā atbilstoši Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) reitingam ar pirmo numuru izlikts “MSA”  – Lauris Bērziņš, Nauris Metnieks, Niks Niklāvs Višņevičs un Reinis Otersons. Favorītu kvartetā iekļuvušas arī Ukrainas “Ukraine-Kelts” ar diviem 3×3 valstsvienības spēlētājiem sastāvā, kā arī Lietuvas “Candyshop” un ventspilnieku veidotais “Kudzy/Balt.Ekspresis” (Dāvis Kundrats, Māris Grenevics, Ričards Cars un Roberts Rozentāls).

OC “Ventspils” spēles notiks uz diviem laukumiem. Pirmie mači plānoti plkst. 12:05, bet fināls un spēle par 3. vietu iecerēti plkst. 15:10. Spēļu tiešraide no abiem laukumiem notiks “YouTube” kanālā “Latvijas Basketbola savienība”. Aktuālā informācija par turnīru.

FIBA 3×3 basketbola sacensību organizatori vēl veido Pasaules tūres un “Challenger” turnīru sistēmu, tādēļ kvalifikācijas posmiem nav “Lite Quest” statusa. Tūres ieskaitē tiks iekļauti visi pieci posmi, manuāli summējot tajos izcīnīto punktu skaitu un šādi nosakot fināla dalībniekus. Tūres laikā spēlētāji drīkst mainīt komandas, bet 7. maijā Kandavā būs atļauts piedalīties basketbolistiem, kuri iepriekš pārstāvējuši šo komandu (trīs spēlētājiem minimums divi šādi posmi, ceturtajam spēlētājam – minimums viens posms).

Balvas laureātiem sarūpējuši tūres atbalstītāji – LBS, “Sportland”, būvuzņēmums “Restaurators”, Kandavas kafejnīca “Pie Kristapa”, “Kandavas kartodroms”. Ventspils turnīra labākā Latvijas komandas saņems ielūgumus uz 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēli Latvija – Serbija 30. jūnijā “Arēnā Rīga”.

Turnīrs notiks ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības finansiālo atbalstu. Tieši šajā posmā balvas sarūpējuši arī Ventspils Pludmales akvaparks un Pasiekstes vējdzirnavas.

Turnīru laikā ūdeni 3×3 basketbolistiem nodrošina “Mangaļi”.

Tūres kopvērtējums!

Teksts un foto: Renārs Buivids