Olimpiskais 3×3 basketbols: nīderlandiešiem nokdauns pusotrā minūtē; ceturtdien 11:35 ar Ķīnu, pusnaktī ar ASV

31.07.2024

Latvijas 3×3 basketbola izlase – Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis, Francis Lācis un Zigmārs Raimo – trešdien, 31. jūlijā, Parīzes olimpisko spēļu turnīra otrajā spēlē pārspēja Nīderlandes komandu – 21:12, izcīnot otro uzvaru. Ceturtdien, 1. augustā, divas spēles – plkst.11:35 ar Ķīnas vienību, kas trešdien ar 21:15 uzvarēja Serbiju, bet pusnaktī ar ASV izlasi.

Olimpiskā turnīra informācija – šeit.

Latvijas 3×3 basketbola izlase – Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis, Francis Lācis un Zigmārs Raimo – trešdien, 31. jūlijā, Parīzes olimpisko spēļu turnīra otrajā spēlē pārspēja Nīderlandes komandu – 21:12, izcīnot otro uzvaru. Ceturtdien, 1. augustā, divas spēles – plkst.11:35 ar Nīderlandes vienību, bet pusnaktī ar ASV izlasi.

Raksturojot Nīderlandes izlases spēli Latvijas komandas spēlētāji un treneris Raimonds Feldmanis uzteica pretinieku līderi Vorsiju de Jongu, kurš spēles pirmajās piecās minūtēs attaisnoja reputāciju, gūstot 6 no komandas 9 punktiem. Ar citiem nīderlandiešiem Latvijas aizsardzība tika galā, taču pašiem neizdevās ātri atrast ritmu uzbrukumā, tāpēc rezultāts auga lēmi – 3:2, 3:5, 5:5, 5:6 pēc nospēlētām četrām minūtēm. Tad – 8:6, 10:7 un 10:9.

Bet, līdzīgi kā pirmajā mačā, arī šoreiz Franča Lāča precīzais tālmetiens atraisīja visas komandas spēku un pusotras minūtes laikā Latvijas uzbrukums saplosīja pretinieku aizsardzību, panākot izšķirošo pārsvaru – 19:9.

Latvijai lieliska precizitāte tuvajos metienos: 9/10 – 5/12. Tālmetieni 5/15 – 2/15, atlēkušās 21-13, rezultatīvās piespēles 6-0.

Lasmanis guva 8 punktus, Miezis un Lācis pa 5, Raimo 3 (8 atl.).

3×3 basketbolā olimpiskajā turnīrā piedalās astoņu valstu vīriešu komandas:  ASV, Francija, Ķīna, Latvija, Lietuva, Nīderlande, Polija un Serbija. Pirmajā posmā no 30. jūlija līdz 4. augustam tiks izspēlēts apļa turnīrs, katrai komandai sacenšoties ar katru. Divas labākās kvalificēsies pusfinālam, 3.-6. vietas ieguvēji 4. augusta vakarā izspēlēs ceturtdaļfināla mačus. Pusfināli un finālspēles – 5. augustā.

Kārlis Lasmanis: “Nebija tik liels stresiņš kā pirmajā spēlē, bet nezin kāpēc bumba slīdēja vairāk, nekā parasti. Protams, abām komandām vienādi. Nav ko daudz piebilst – skaisti iesākts turnīrs, jāiet tālāk.”

Zigmārs Raimo: “Pirmie metieni neiekrita, bet spēli kontrolējām, turpinājām kapāties aizsardzībā un, kad viņi sāka pieļaut mazas kļūdiņas, uzreiz to izmantojām.”

Francis Lācis: “Paldies mūsu fiziskās sagatavotības trenerim Dāvim Feikneram – pretinieki salūza, bet mums enerģijas atliku likām.”

Nauris Miezis: “Spēles laikā sadraudzējāmies ar tiesnesēm – apmainījāmies laipnībām.”

Latvija 3×3 basketbola izlases galvenais treneris Raimonds Feldmanis: “Spēles plānā nīderlandiešus nosacīti sadalījām trijās daļās. Pirmkārt, de Jongs – neapšaubāmi meistarīgākais pretinieku spēlētājs. Tas bija īpašs uzdevums Francim (Lācim) un vajadzēja spiest de Jongu maksimāli spēlēt aizsardzībā, kas viņam nepatīk. Otrkārt, Slaters un van der Horsts, kuriem nedrīkstēja ļaut brīvi mest no tālienes. Visbeidzot, Drīsens, kurš uzbrukumā nav tik bīstams. Bija īpaši akcenti pick n’roll sadarbībās. Labu aizsardzība, raksturs un mērķtiecība uzbrukumā – tas nostrādāja.

Par nākamajiem pretiniekiem vēl priekšā nakts darbs, pētot nianses. Izskatās, ka ķīnieši ir labi metēji, un būs svarīgi šo trumpi maksimāli neitralizēt.”

**

Ar pretiniekiem ceturtdienas spēlēs līdz šim bijusi dažāda pieredze. Ķīnas komandu izdevās uzvarēt Tokijas olimpisko spēļu pamatturnīrā (18:17) un 2022. gada Pasaules kausa izcīņas grupā (22:6).

Amerikāņiem divreiz zaudēts Pasaules kausa izcīņā: 2019. gadā finālspēlē ar 14:18, bet 2023. gadā grupā ar 17:21. Parīzē ASV pārstāv tas pats četrinieks, kas pērn Pasaules kausa izcīņā izcīnīja otro vietu.

Olimpiskais turnīrs 3×3 basketbolā, pēc 2 kārtām