Visi jaunumi

“OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa fināla izšķirošās spēles 7. augustā Ventspilī

26.08.2022

Dalīties:

“OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņas finālturnīrā svētdien, 7. augustā vīriešu grupas astoņas labākās komandas no Latvijas un Ukrainas turpinās cīņu par galveno balvu – ceļazīmi uz Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules tūres posmu Utrehtā (Nīderlande) septembrī. Paralēli notiks arī sieviešu grupas spēles un U18 zēnu komandu turnīrs.

Latvijas Basketbola savienības (LBS) rīkotajā “OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņā šovasar tika aizvadīti 17 turnīri – Kandavā, Daugavpilī, Madonā, Saulkrastos, Ķekavā, Rūjienā, Limbažos, Ogrē, Jēkabpilī, Valmierā, Salaspilī, Dobelē, Ventspilī (divi posmi), Liepājā, Gulbenē un Rīgā. Kopumā startēja 138 komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas.

Finālturnīrā uz Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas teritorijā izvietotajiem profesionālajiem 3×3 basketbola laukumiem startēja 24 komandas, kuras kausa izcīņas posmos uzvarēja vai izcīnīja otro vietu, kā arī vasaras kopvērtējuma labākās vienības. Sestdien, 6. augustā cīņā iesaistījās visas 24 vienības, astoņās apakšgrupās un divās izslēgšanas turnīra kārtās nosakot labākos astoņus kvartetus.

Septiņas no astoņām vietām ceturtdaļfinālā izcīnīja komandas atbilstoši FIBA rangam, par vienīgā pārsteiguma autoriem kļūstot “+U17” (Ernests Ozols, Francis Neilands, Kristiāns Armanovs un Rūdolfs Švītiņš). Tikai ar 20. numuru šajā turnīrā izliktais kvartets astotdaļfinālā prata ar 19:15 pārspēt “Krāslavu”.

Par vienīgo no Top 8 komandām, kurām neizdevās dalību turpināt arī svētdien, kļuva “3×3 Madona/Bura”. Vienīgā Lietuvas pārstāve “Desertu namai” šajā turrnīrā tika uzskatīta par vienu no pretendentēm uz augstu vietu, taču zaudējums apakšgrupas spēlē “Rīgai” ievērojami sarežģīja mūsu dienvidu kaimiņu ceļu “Play-off”. 1/8 finālā “Desertu namai” skarbā cīņā ar 10:18 zaudēja Ukrainas “Ukraine-Kelts”.

Par pirmās dienas rezultatīvāko spēlētāju kļuva Edijs Skuja (“3×3 Madona/Bura”), kurš četros mačos kopumā guva 38 punktus, ieskaitot 15 (!) precīzus tālmetienus. “Rīgas” 3×3 basketbolists Artūrs Ausējs trijās spēlēs kopumā guva 38 punktus, bet trešo vietu labāko snaiperu sarakstā dalīja Daniils Smirnovs (“3×3 RAE”) un Juozs Balčiūnas (“Desertu namai”). Abiem pa 27 punktiem trijos mačos.

Ceturtdaļfināli, pusfināli un fināli tiks aizvadīti jau svētdien, 7. augustā. Tokijas olimpisko spēļu čempioni Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš kopā ar Artūru Ausēju un Mārtiņu Šteinbergu komandas “Rīga” rindās turpinās cīņu par galveno balvu, plkst. 15:30 ceturtdaļfinālā tiekoties ar “+U17”. Pārējos ceturtdaļfinālos sacentīsies – “Bauerfeind” un “3×3 NERK” (plkst. 15:30), “Priecīgus!” un “Spēka Kustība” (plkst. 15:50), “East-Ball/FastBreak” un Ukrainas “Ukraine-Kelts” (plkst. 15:30).

Latvijas kausa ieguvēji saņems ceļazīmi un apmaksātu braucienu uz FIBA 3×3 basketbola Pasaules tūres septīto posmu 24. un 25. septembrī Utrehtā (Nīderlande). Ventspils turnīra laureātu trio iegūs “Sportland” dāvanu kartes par attiecīgi 400, 300 un 200 eiro, kā arī balvas no “Kandavas kartodroma” un Kandavas kafejnīcas “Pie Kristapa”.

7. augustā paralēli vīriešu grupas izslēgšanas turnīram notiks arī “OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņa “Open Women” (sieviešu grupā) ar trīs komandu – “RSU”, “Vecrīga” un “Uzminu nu!” – piedalīšanos. Tāpat kā vīriešu konkurencē laureātu trio saņems “Sportland” dāvanu kartes kopumā 900 eiro vērtībā.

7. augustā Ventspilī sacentīsies arī labākās Latvijas U18 zēnu komandas, izspēlējot “Būvuzņēmuma Restaurators” tūres galveno balvu – apmaksātu braucienu uz starptautisko U18 vecuma spēlētāju turnīru Ķelnē (Vācija) 20. un 21. augustā.

Visu trīs grupu spēlētāji piedalīsies kopīgajā divpunktu metienu konkursā un cīnīsies par “Sportland” dāvanu kartu un Tokijas olimpisko spēļu čempiona Naura Mieža kolekcijas cepurīti.

Maču starplaikos notiks skatītāju konkursi sadarbībā ar “OlyBet Sports Bar”.

“OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņu organizē LBS sadarbībā ar pašvaldībām un lokālajām sporta organizācijām. Tūres galvenais atbalstītājs ir “OlyBet Sports Bar”, atbalstītāji – “Sportland”, būvuzņēmums “Restaurators”, Kandavas kafejnīca “Pie Kristapa” un “Kandavas kartodroms”. Turnīru laikā ūdeni 3×3 basketbolistiem nodrošina “Mangaļi”.

“OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņas finālturnīra spēļu kalendārs

Svētdiena, 7. augusts

Plkst. 13:15 – 15:00. “Open Women” un U18 zēnu apakšgrupu spēles.

Plkst. 15:30 – 16:10. “Open Men” ceturtdaļfināla spēles.

Plkst. 16:10 – 16:30. U18 zēnu pusfināla spēles.

Plkst. 16:30 – 16:50. “Open Women” pusfināla spēle.

Plkst. 17:10 – 17:30. “Open Men” pusfināla spēles.

Plkst. 18:30 – 18:50. U18 zēnu fināls un spēle par 3. vietu.

Plkst. 18:55 – 19:15. “Open Women” fināls un spēle par 3. vietu.

Plkst. 19:20 – 19:45. “Open Men” fināls un spēle par 3. vietu.

“OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņas visu trīs grupu aktuālā informācija (kalendārs, rezultāti, tabulas) atrodama FIBA sacensību vietnē “play.fiba3x3.com” attiecīgā turnīra sadaļā.