Visi jaunumi

“OlyBet Sports Bar” Latvijas kausa finālā “Priecīgus!” 3×3 basketbolisti apspēlē favorītus no “Rīgas”

26.08.2022

Dalīties:

“OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņas finālturnīrā svētdien, 7. augustā Ventspilī “Open Men” grupas finālā aizraujošā cīņā “Priecīgus!” – Artūrs Grīnbergs, Rendijs Feikners, Kārlis Apsītis un Reinis Avotiņš – ar 21:17 apspēlēja divu Tokijas olimpisko čempionu – Edgara Krūmiņa un Agņa Čavara – pārstāvēto “Rīgu”, pārsteidzoši izcīnot ceļazīmi uz Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules tūres posmu Utrehtā (Nīderlande) septembrī. U18 grupā zēniem triumfēja “BK Tīnūži”, sievietēm – “RSU”.

Latvijas Basketbola savienības (LBS) rīkotajā “OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņā šovasar tika aizvadīti 17 turnīri – Kandavā, Daugavpilī, Madonā, Saulkrastos, Ķekavā, Rūjienā, Limbažos, Ogrē, Jēkabpilī, Valmierā, Salaspilī, Dobelē, Ventspilī (divi posmi), Liepājā, Gulbenē un Rīgā. Kopumā startēja 138 komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas.

Sestdien, 6. augustā Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas teritorijā izvietotajos profesionālajos 3×3 basketbola laukumos cīņu par čempionu titulu uzsāka 24 kvarteti no Latvijas, Lietuvas un Ukrainas, bet nākamajā dienā astoņas labākās komandas aizvadīja klasisko izslēgšanas turnīru. Pusfinālā “Rīga”, kurai šajā turnīrā olimpisko čempionu duetam pievienojās Artūrs Ausējs un Mārtiņš Šteinbergs, ar 21:11 uzveica “Bauerfeind”, bet vietējo līdzjutēju favorīti “Priecīgus!” ar 16:14 uzveica Ukrainas virknējumu “Ukraine-Kelts”, nodrošinot tieši Latvijas komandas pārstāvju došanos uz Pasaules tūres posmu.

Finālspēlē “Priecīgus!” 3×3 basketbolists Artūrs Grīnbergs ar trijiem precīziem tālmetieniem izvirzīja vadībā mājiniekus, apliecinot to, ka izšķirošais mačs noteikti nebūs tikai formalitāte. Katrs no Grīnberga komandas biedriem fināla turpinājumā izcēlās vismaz ar diviem precīziem raidījumiem, bet Artūrs realizēja ar savu ceturto divpunktnieku. Zelta punktu sezonai ar precīzu soda metienu pielika tieši Grīnbergs – 21:17. Finālā 11 (!) punktus guvušais Grīnbergs tika atzīts par “OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņas vērtīgākos spēlētāju.

Trešo vietu ieguva “Ukraine-Kelts”, kas ar 21:19 uzveica “Bauerfeind”. Piekto vietu ieņēma – “Spēka Kustība”, 6. vietu – “East-Ball/FastBreak”, 7. vietu – “3×3 NERK”, 8. vietu – “+U17”.

Svētdien tajos pašos laukumos notikušajā “Būvuzņēmuma Restaurators” U18 tūres finālposmā pirmo vietu izcīnīja “BK Tīnūži” – Adrians Visockis-Rubenis, Dāvis Kilēvics, Krišs Liepiņš un Salvis Garančs. Izšķirošajā cīņā par galveno balvu – apmaksātu braucienu uz starptautisko U18 vecuma spēlētāju turnīru Ķelnē (Vācija) 20. un 21. augustā – “BK Tīnūži” ar 19:16 pārspēja “Vilku Bandu”. Trešo vietu ieguva “Miezītis”. Par U18 grupas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts čempionu uzbrukuma līderis Garančs.

Par Latvijas kausa ieguvējām sieviešu konkurencē kļuva “RSU” 3×3 basketbolistes – Baiba Eglīte, Ieva Stefānija Jundase, Kristīna Petermane un Ļiza Čumika. Viņas finālā izskaņā tomēr salauza “Vecrīgas” pārstāves, uzvarot ar 17:14. Par vērtīgāko spēlētāju tika atzīta Čumika.

Visu trīs grupu spēlētāji piedalījās kopīgajā divpunktu metienu konkursā un cīnījās par “Sportland” dāvanu karti un Tokijas olimpisko spēļu čempiona Naura Mieža kolekcijas cepurīti. Finālā visus pārsteidza U18 grupas komandas “Miezītis” 3×3 basketbolists Alberts Sarkans.

Latvijas kausa ieguvēji saņēma ceļazīmi un apmaksātu braucienu uz FIBA 3×3 basketbola Pasaules tūres septīto posmu 24. un 25. septembrī Utrehtā (Nīderlande). Ventspils turnīra laureātu trio gan vīriešiem, gan sievietēm ieguva “Sportland” dāvanu kartes par attiecīgi 400, 300 un 200 eiro, kā arī balvas no “Kandavas kartodroma” un Kandavas kafejnīcas “Pie Kristapa”.

Maču starplaikos notika skatītāju konkursi sadarbībā ar “OlyBet Sports Bar”.

“OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņu organizēja LBS sadarbībā ar pašvaldībām un lokālajām sporta organizācijām. Tūres galvenais atbalstītājs bija “OlyBet Sports Bar”, atbalstītāji – “Sportland”, būvuzņēmums “Restaurators”, Kandavas kafejnīca “Pie Kristapa” un “Kandavas kartodroms”. Turnīru laikā ūdeni 3×3 basketbolistiem nodrošināja “Mangaļi”.

“OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa fināls

Vīrieši

1. “Priecīgus!” (Artūrs Grīnbergs, Kārlis Apsītis, Reinis Avotiņš, Rendijs Feikners);

2. “Rīga” (Agnis Čavars, Artūrs Ausējs, Edgars Krūmiņš, Mārtiņš Šteinbergs);

3. Ukrainas “Ukraine-Kelts” (Antons Musijenko, Igors Čumakovs, Ņikita Ruslovs, Jevheņs Balabans).

4. “Bauerfeind”, 5. “Spēka Kustība”, 6. “East-Ball/FastBreak”, 7. “3×3 NERK”, 8. “+U17”, 9. “Krāslava”, 10. “3×3 Madona/Bura”, 11. “3×3 RAE”, 12. Lietuvas “Desertu namai”, 13. “Jaunie un students”, 14. “Taverna”, 15. “Papardes zieds”, 16. “Vilku Banda”, 17. “3x3Madona/Solartbūve”, 18. “VEF BA Valkā”, 19. “Reinis un Co.”, 20. “Kudzhy/MaarelsGW”, 21. “LīgoVelo”, 22. “Jēkabpils”, 23. Ukrainas “Valka/All Stars UA”, 24. “JIRMIs”.

Sievietes

1. “RSU” (Baiba Eglīte, Ieva Stefānija Jundase, Kristīna Petermane, Ļiza Čumika);

2. “Vecrīga” (Deina Minajeva, Endija Sedliņa, Madara Liepniece, Martina Bertāne);

3. “Uzminu nu!” (Marta Blūma, Paula Milkalauska, Rēzija Dubulta, Laura Šmite).

“Būvuzņēmuma Restaurators” U18 grupas tūres fināls

1. “BK Tīnūži” (Adrians Visockis-Rubenis, Dāvis Kilēvics, Krišs Liepiņš, Salvis Garančs);

2. “Vilku Banda” (Armands Gailišs, Dāvids Alvateris, Mārtiņš Pelcbergs, Rainers Ļisicins);

3. “Miezītis” (Alberts Sarkans, Gustavs Godiņš, Mārtiņš Veidemanis, Artūrs Lazdiņš).

4. Ukrainas “VEF BA Valkā U18”, 5. “+U17”, 6. “Stay Brutal”.

“OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa fināls. Vīrieši – info, komandas, rezultāti, tabulas.

“OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa fināls. Sievietes – info, komandas, rezultāti, tabulas.

“Būvuzņēmuma Restaurators” U18 grupas tūres fināls. Info, komandas, rezultāti, tabulas.