Visi jaunumi

Šogad “Rimi Saulkrastu kokteilis” 3×3 basketbolā ar olimpisko čempionu dalību

26.08.2022

Dalīties:

Saulkrastu estrādē 11. un 12. jūnijā notiks tradicionālais “Saulkrastu kokteilis”, šoreiz leģendārajā sacensību vietā pulcējot pasaules 3×3 basketbola zvaigznes. Sadarbībā ar “Rimi” šis turnīrs kļūs par krāšņiem 3×3 basketbola svētkiem, tieši Saulkrastos labākajām komandām sperot pirmo soli uz Pasaules tūri. Par Tokijas spēļu olimpiskajiem čempioniem kļuvušajiem Latvijas izlases basketbolistiem šis kļūs par ģenerālmēģinājumu pirms starta Pasaules kausa finālturnīrā Beļģijā.

Saulkrastos ir ne tikai senas pludmales volejbola tradīcijas, leģendārajam turnīra “Saulkrastu kokteilis” notiekot jau no pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, bet arī ilga strītbola jeb ielu basketbola sacensību rīkošanas vēsture. Par vienu no “Saulkrastu kokteiļa” vizītkartēm kļuva tieši jauktās grupas turnīru rīkošana. 1999. gadā par vicečempionu kļuva Igaunijas vienīgais Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) spēlētājs Martins Mūrseps, kura pārstāvētā komanda finālā zaudēja “Valmieras RPB” – Andai Jēkabsonei, Agrim Cimdiņam, Uldim Višņevičam un Renāram Buividam. 2019. gadā Mūrseps atgriezās Saulkrastos, kopā ar Kasparu Kambalu, Gundaru Vētru, Igoru Miglinieku un Mārtiņu Zībartu piedaloties 3×3 basketbola sacensībās.

Jaunais olimpiskais sporta veids 3×3 basketbols debiju piedzīvoja pagājušā gada vasarā Tokijā (Japāna), par vēsturē pirmajiem olimpiskajiem čempioniem kļūstot Latvijas pārstāvjiem – Naurim Miezim, Kārlim Paulam Lasmanim, Edgaram Krūmiņam un Agnim Čavaram. Šis kvartets 2017. gadā kļuva par Eiropas kausa ieguvējiem, bet 2020. gadā viņi ar “Rīgas” nosaukumu kļuva par Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules tūres fināla čempioniem.

Latvijas 3×3 basketbolistiem pietrūkst tikai viens no lielajiem tituliem – Pasaules kauss. Cīņa par to notiks no 21. līdz 26. jūnijam Antverpenē (Beļģija), “Rimi Saulkrastu kokteilim” kļūstot par lielisku iespēju Latvijas izlasei pārbaudīt savus spēkus, treniņos apgūto sadarbību, kā arī gūt pozitīvas emocijas no līdzjutēju atbalsta klātienē Saulkrastu estrādē.

“Pasaules tūres sezonu uzsāksim 14. un 15. maijā ar dalību pirmajā posmā Japānā. Pēc tam turpināsim gatavoties dalībai Pasaules kausa finālsacensībās Beļģijā. Tieši spēles Saulkrastos kļūs par svarīgu šī procesa posmu, jo līdz tam būs maz iespēju pārbaudīt savus spēkus sastāvā, ar kuru dosimies uz Beļģiju. Protams, dalības mērķis vienmēr ir pirmā vieta un ceļazīmes izcīnīšana uz “Quest” sērijas finālturnīru Ventspilī,” informē Latvijas izlases un “Rīgas” treneris Raimonds Feldmanis.

No 2013. gada “Saulkrastu kokteilis” pludmales volejbolā atgriezies Latvijas čempionāta kalendārā, bet “Rimi Saulkrastu kokteilim” 3×3 basketbolā būs Latvijas kausa posma statuss.

“Saulkrastu pludmales volejbola turnīrs jau tradicionāli ir kļuvis par vienu no svarīgiem sagatavošanās posmiem ceļā uz olimpiskajām spēlēm, jo par “Saulkrastu kokteiļa” čempioniem dažādos gados ir kļuvuši visi Latvijas olimpieši vīriešu konkurencē – Mārtiņš Pļaviņš, Aleksandrs Samoilovs, Jānis Šmēdiņš, Edgars Točs, Ruslans Sorokins. 2022. gadā šo tradīciju aizsāksim arī 3×3 basketbolā, uz “Rimi Saulkrastu kokteili” aicinot ne tikai olimpiskos čempionus, bet arī citu valstu labākās komandas,” uzsver “Rimi Saulkrastu kokteiļa” organizators Renārs Buivids. “Sacensības renovētajā Saulkrastu estrādē notiks pēc visiem FIBA 3×3 basketbola noteikumiem, turnīra laureātiem sarūpējot iespaidīgu naudas balvu fondu, kā arī divas ceļazīmes uz “Quest” sērijas finālu.”.

Saulkrastu turnīra titulsponsors būs “Rimi”.

“Turpinot veiksmīgo sadarbību ar 3×3 komandu, “Saulkrastu kokteilis” ir vēl viena iespēja “Rimi” kopā ar mūsu olimpiskajiem čempioniem atgādināt par veselīga dzīvesveida nozīmi jauniešiem un visai sabiedrībai. Turklāt varam būt īpaši priecīgi, ka tā būs viena no retajām iespējām arī skatītajiem klātienē tepat, Latvijā, redzēt spēlējam mūsu olimpiskos čempionus un novēlēt viņiem veiksmi tālākajos sportiskajos sasniegumos,” stāsta “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers.

“Rimi Saulkrastu kokteilis” notiks ar Saulkrastu novada pašvaldības atbalstu un sadarbībā ar Latvijas Basketbola savienību.

Turnīrs tiks iekļauts Latvijas 3×3 basketbola kausa izcīņas kalendārā, Saulkrastos labākajiem diviem kvartetiem izcīnot vietas “Quest” sērijas finālturnīrā 6. un 7. augustā Ventspilī. Tur tiks izspēlēta ceļazīme uz FIBA Pasaules tūres Utrehtas (Nīderlande) posmu 24. un 25. septembrī.

Komandu pieteikšanās “Rimi Saulkrastu kokteilim” dalībai “Open Men” grupā sāksies pirmdien, 16. maijā FIBA sacensību vietnē “play.fiba3x3.com”. Noteikts dalībnieku limits – 24 komandas.

Informācija par turnīru un reģistrācija.

Foto: https://fiba3x3.com/