Visi jaunumi

3×3: U18 Pasaules kausa izcīņā Latvijas puiši apstājas ceturtdaļfinālā, meitenēm tikai zaudējumi

30.08.2024

Dalīties:

No pirmdienas līdz piektdienai Ungārijas pilsētā Debrecenā notiek U18 Pasaules kausa izcīņa, kurā gan meiteņu, gan puišu konkurencē piedalās arī Latvijas komandas.

Vīriešu turnīrā Latviju pārstāv Ronalds Ginters, Gustavs Emīls Arājs, Mārtiņš Piternieks un Aleks Simsons.

Otrdien, 27. augustā, pirmajā mačā latvieši galotnē izrāva uzvaru pār Igaunijas komandu (13:12). Gandrīz visu spēles laiku 2-3 punktu pārsvars bija pretiniekiem, pēdējās minūtes sākumā rezultāts bija 9:12, tomēr atlikušajā laikā Latvija uzvarēja ar 4:0. Simsons guva 6 punktus, Piternieks 4, Arājs 2, Ginters 1.

Otrajā mačā Latvijas komanda ar 21:10 pārspēja Taizemes izlasi. Simsons guva 7 punktus, Piternieks 6, Ginters 5, Arājs 3.

Otrajā spēļu dienā ceturtdien, 29. augustā, cīņā par pirmo vietu grupā latvieši ar 19:15 pārspēja Horvātijas komandu. esot vadībā gandrīz visu spēles laiku (5:2, 10:5, 16:10, 16:14, 18:14). Simsons guva 8 punktus, Piternieks 6, Ginters 3, Arājs 2.

Citās spēlēs B grupā Horvātija – Taizeme 21:6, Igaunija – Horvātija 13:21, Igaunija – Taizeme 17:19. Situācija tabulā: Latvija 3-0, Horvātija 2-1, Taizeme 1-2, Igaunija 0-3.

Piektdien ceturtdaļfināla spēlē ar Ukrainas komandu latvieši vadībā izvirzījās tikai pašā spēles sākumā (2:0, 3:2). Turpinājumā pretinieki bija precīzāki metienos un agresīvāki cīņā pie Groza. Pēc četrām minūtēm – 7:8, bet tad Ukrainas komandai izdevās izšķirošais izrāviens līdz 7:13. Turpinājumā pārsvars pieauga līdz 9:18. Gala iznākums – 12:21. Piternieks guva 7 punktus, Simsons – 4, Arājs un Ginters pa 1.

Ceturtdaļfinālā: ASV – Ungārija 21:15, Francija – Horvātija 21:15, Spānija – Vācija 21:14. Pusfinālā: ASV – Francija 21:17, Ukraina – Spānija 19:21. Par 3. vietu: Francija – Ukraina 21:12. Fināls: ASV – Spānija 21:13.

Noslēguma tabula: 1.ASV, 2.Spānija, 3.Francija, 4.Ukraina, 5.Vācija, 6.Latvija, 7.Horvātija, 8.Ungārija

Latvijas U18 meiteņu izlases sastāvā spēlē Annija Brence, Monika Vapne, Līva Hermane un Elza Emīlija Palma.

Otrdien, 27. augustā, turnīra pirmajā spēlē Latvijas komanda ar 10:21 zaudēja Jaunzēlandes izlasei.  Hermane guva 5 punktus, Brence un Vapne pa 2, Palma 1.

Otrajā spēlē ASV komandai latvietes zaudēja ar 11:21 (Vapne 4, Brence 3, Hermane 3, Palma 1).

Ceturtdien, 29. augustā. Latvijas komanda pirmajā mačā ar 16:19 zaudēja Polijas izlasei (Vapnei 8 punkti, Hermanei 5, Palmai 2, Brencei 1), bet otrajā ar 13:15 – Ēģiptes vienībai (Brence 6, Palma 3, Vapne 2, Hermane 2).

Vēl D grupā ASV – Ēģipte 21:5, Polija – Ēģipte 21:10, Jaunzēlande – Polija 14:18, ASV – Jaunzēlande 21:6, Jaunzēlande – Ēģipte 21:9, ASV – Polija 21:4. Situācija tabulā: ASV 4-0, Polija 3-1, Jaunzēlande 2-2, Ēģipte 1-3, Latvija 0-4.

Ceturtdaļfinālā: Ukraina – Ķīna 16:20, ASV – Spānija 18:12, Vācija – Polija 19:10, Japāna – Meksika 14:9. Pusfinālā: Ķīna – ASV 9:21, Vācija – Japāna 18:20. Par 3. vietu: Ķīna – Vācija 21:17. Fināls: ASV – Japāna 21:19.

Noslēguma tabula: 1.ASV, 2.Japāna, 3.Ķīna, 4.Vācija, 5.Ukraina, 6.Spānija, 7.Polija, 8.Meksika. 16.Latvija