Visi jaunumi

Vācijas 3×3 basketbolisti Kandavā izcīna ceļazīmi uz FIBA “Challenger” Kosovā

26.08.2022

Dalīties:

Latvijas Basketbola savienības “Open” tūres finālturnīrā sestdien, 7. maijā Kandavas Sporta centrā par čempioniem kļuva Vācijas “Düsseldorf LFDY” 3×3 basketbolisti, izcīnot ceļazīmi uz Starptautiskās Basketbola federācijas Pasaules tūres kvalifikācijas “Challenger” turnīru jūlijā Kosovā. Sieviešu konkurencē uzvarēja “Team Rozentāle”.

Par vērtīgākajiem spēlētājiem tika atzīti čempionvienību spēlētāji – Niklass Heinrihs Geske un Janeta Rozentāle. “Sportland” tālmetienu konkursā uzvarēja “Krāslavas” 3×3 basketbolists Lauris Pļavenieks.

Latvijas, Lietuvas, Vācijas un Ukrainas kopumā 12 vīriešu komandu konkurencē favorītu kvartets sekmīgi iekļuva pusfinālā. Vienā no ceturtdaļfināliem, kurā tikās “MSA” un “Kandava/Anzāģe”, uzvarētāju noteikšanai bija nepieciešams papildlaiks, jo pēc 10 minūšu cīņas tika fiksēts neizšķirts – 20:20. Mājinieku pārstāvis Arvis Savčenko izvirzīja vadībā “Kandavu/Anzāģi”, bet Niks Niklāvs Višņevičs atbildēja ar precīzu tālmetienu, panākot uzvarošo 22:21.

Pusfinālā “Düsseldorf LFDY” ar 21:8 pārspēja “Candyshop”, bet “Ukraine-Kelts” ar 19:15 uzveica “MSA”.

Izšķirošajai cīņai par braucienu uz FIBA “Challenger” vairāk spēku bija saglabājuši Vācijas 3×3 basketbolisti, kuri ar 22:16 uzvarēja Ukrainas pārstāvjus. Finālā Geske izcēlās ar 11 gūtajiem punktiem, ieskaitot četrus precīzus tālmetienus. Sāncenšu rindās ar sešiem gūtajiem punktiem bija Musijenko.

Četru sieviešu komandu sacensībās vispirms tika aizvadīts aizraujošs grupu turnīrs, pēc kura rezultātiem finālā iekļuva “Team Rozentāle” un “RSU-2”. Izšķirošais izrāviens izdevās tieši “Team Rozentāle”, kura uzvarēja ar 16:15. Čempionu sastāvā ar deviņiem punktiem rezultatīvākā bija Paula Mauriņa.

Par finālturnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva “Ukraine-Kelts” uzbrukuma līderis Antons Musijenko, kurš piecās spēlēs kopumā guva 42 punktus, ieskaitot 18 (!) precīzus tālmetienus. Tikai par diviem punktiem no viņa atpalika turnīra vērtīgākais spēlētājs Geske. Arī vācieša rēķinā 18 sekmīgi divpunktnieki. Laureātu trijniekā iekļuva arī “Spēka Kustības” 3×3 basketbolists Mārcis Osis. Viņš četrās spēlēs sakrāja 34 punktus.

Sievietēm rezultatīvākā bija “Team Rozentāle” spēlētāja Paula Mauriņa – četrās spēlēs kopumā 28 punkti. Labāko pulkā iekļuva arī Marta Krista Miščenko (“RSU-2”) ar 26 punktiem četros mačos, bet trešo vetu ieņēma “RSU” pārstāve Paula Cirša – 19 punkti trijās spēlēs.

Finālturnīrs notika sadarbībā ar Kandavas Kultūras un sporta centru. Balvas laureātiem no tūres atbalstītājiem – LBS, “Sportland”, būvuzņēmuma “Restaurators”, Kandavas kafejnīcas “Pie Kristapa” un “Kandavas kartodroma”. Turnīru laikā ūdeni 3×3 basketbolistiem nodrošināja “Mangaļi”.

Kandavas turnīra visas spēles tika translētas tiešraidē LBS “YouTube” kanālā “LatvijasBasketbolasavienība”. Aktuālā informācija par turnīru tika publicēta FIBA sacensību vietnē “play.fiba3x3.com”.

LBS “Open” finālturnīrs:

Vīrieši

1. Vācijas “Düsseldorf LFDY” (Alans Bogers, Kevins Braients, Leons Geronimo Fertigs, Niklass Heinrihs Geske);

2. Ukrainas “Ukraine-Kelts” (Antons Musijenko, Ņikita Ruslovs, Vadims Bikovs, Jevheņs Balabans);

3. Lietuvas “Candyshop” (Jons Levickas, Laurīns Balkūnas, Mats Zutkis, Roberts Balčius).

4. “MSA”, 5. “Kandava/Anzāģe”, 6. “3x3Madona/Solartbūve”, 7. “Kandava”, 8. “Spēka Kustība”, 9. “Krāslava”, 10. “3×3 M/SrotsMadona.lv”, 11. “Cesvaine”, 12. Ukrainas “Odessa”.

Sievietes

1. “Team Rozentāle”  (Janeta Rozentāle, Baiba Eglīte, Elza Bieriņa, Paula Mauriņa);

2. “RSU-2” (Anita Megija Miķelsone, Ketija Vihmane, Liza Čumika, Marta Krista Miščenko);

3. “RSU” (Elīna Agnese Sičeva, Laura Okuņeva, Mariona Tamsone, Paula Cirša).

4. Ukrainas “BS Ogre”.

Teksts: Renārs Buivids, foto: Renārs Koris.