Visi jaunumi

“Yauda” 3×3 basketbolisti – Trumekalns, Skudrovs, Čaunāns, Lazdiņš – triumfē “Ballzy 3×3 kausā” Brasā

26.08.2022

Dalīties:

Latvijā šovasar vienīgajā U16 grupas zēnu komandu 3×3 basketbola turnīrā pēc Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) noteikumiem – “Ballzy 3×3 kausā” – svētdien, 14. augustā Rīgā, Brasas Multifunkcionālajā sporta laukumā pirmo vietu izcīnīja “Yauda” – Niks Trumekalns, Matīss Skudrovs, Roberts Čaunāns un Artūrs Lazdiņš. Laureātu trijniekā iekļuva arī “Shikardos” un “Zālespļāvēji 2000”, sadalot 2000 eiro vērto balvu fondu no “Ballzy” – draudzīgākās vietas visiem basketbolistiem un brīvā laika apavu cienītājiem.

Kopumā desmit komandas ar Latvijas un Ukrainas attiecīgā vecuma (2006. gadā dzimušie un jaunāki) 3×3 basketbolistiem sastāvā devās cīņā par iespaidīgo balvu fondu. Ierindā bija vairums labākie Latvijas U16 spēlētāji pēc FIBA ranga. Komandu sadalījums apakšgrupās tika noteikts katras vienības labāko trīs spēlētāju ranga punktu summai.

Spītējot 30 grādu karstumam, jau apakšgrupu turnīrā izvērtās ļoti spraigas cīņas, vietu sadalījuma noteikšanai nākoties izmantot arī papildus rādītājus, jo uzvaru skaits vienā no apakšgrupām trijām komandām bija identisks. Tādejādi izslēgšanas turnīra dalībnieku pulkā neiekļuva “3+1” kvartets, kuram pietrūka tikai divu gūto punktu, lai vietu sadalījumā apsteigtu “Valkas/All Stars UA” pārstāvjus.

Abu apakšgrupu uzvarētājas – “Yauda” un “Shikardos” – pa tiešo iekļuva pusfinālā, bet ceturtdaļfinālā “Zālespļāvēji 2000” ar 16:13 pārspēja “Kebab”, “VEF U-16” ar 18:14 uzveica “Valku/All Stars UA”. Pusfinālā “Yauda” ar 18:12 uzvarēja “Zālespļāvējus 2000”, bet “Shikardos” mazrezultatīvā cīniņā tomēr ar 13:9 pieveica “VEF U-16”.

Spēlē par trešo vietu “Zālespļāvēji 2000” ar 16:15 uzvarēja “VEF U-16”, bet finālā “Yauda” tomēr nosargāja mača sākumā iegūto pārsvaru pār “Shikardos” – 20:17. Finālā uzvarētājiem Artūrs Lazdiņš izcēlās ar septiņiem punktiem, bet sāncenšiem Artūrs Bozovičs guva desmit punktus.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts “Yauda” 3×3 basketbolists Roberts Čaunāns. “Ballzy 3×3 kausa” rezultatīvāko spēlētāju godu dalīja divi ukraiņu 3×3 basketbolisti. Bogdans Maličs (“Valka/All Stars UA”) 43 punktus guva piecās spēlēs, bet Mikola Vasiļjevs (“Shikardos”) to paveica sešos mačos. Labāko trijniekā iekļuva arī Mārtiņš Feldmanis (“Zālespļāvēji 2000”) – 38 punkti septiņās spēlēs. MVP titula ieguvējs Čaunāns bija nākamais šajā sarakstā – 36 punkti sešos mačos.

“Ballzy” skatītāju konkursā metienos no centra uzvarēja “Shikardos” spēlētāja Artūra Bozoviča tēvs Māris Bozovičs, iegūstot iespēju bez maksas saņemt jebkurus brīvā laika apavus!

Latvijas 3×3 basketbola izlase – Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars – pirms nedaudz vairāk kā gada kļuva par Tokijas olimpisko spēļu čempioniem, taču jauniešiem nav daudz iespēju mūsu valstī izmēģināt šo sporta veidu pēc Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) jaunā sporta veida standartiem – uz atbilstoša seguma laukumiem ar kvalitatīvām groza konstrukcijām, spēles vadot tiesnešiem, veicot spēles un uzbrukuma laika kontroli, kā arī individuālās statistikas pierakstu.

Šovasar 3×3 basketbola spēlēšanu pēc šādiem standartiem bijusi iespēja izmēģināt U12 un U14 vecuma spēlētājiem “Rimi Saulkrastu kokteilī”, bet U18 vecuma zēni un meitenes regulāri sacenšas “Būvuzņēmuma Restaurators” tūres ietvaros. “Ballzy 3×3 kauss” kļuva par pirmo šādu turnīru U16 vecuma zēniem.

“Ballzy” ir “Ballers Pro Store” pārstāvniecības veikali Ziemeļeiropā, kas pārdod augstākās klases basketbola un brīvā laika apavus, sporta inventāru, piedāvājot jaunāko, slavenāko zīmolu modeļus gan veikalos, gan mājas lapā “Ballzy.eu”.

Brasas multifunkcionālais sporta laukums oficiāli tika atklāts 2021. gada 11. augustā, kad Latvijas olimpisko spēļu čempionu kvartets iemēģināja jauno sporta būvi, atzīstot par atbilstošu sacensību un treniņu aizvadīšanai. Šis projekts tika īstenots pēc biedrības “Brasa” iniciatīvas, sekmīgi piedaloties Rīgas Domes līdzfinansējuma konkursā. 2021. gada 21. augustā notika pirmais oficiālais 3×3 basketbola turnīrs “Evolution Brasa 3×3 Basketball”. Ikdienā laukums ir brīvi pieejams 3×3 un 5:5 basketbola treniņiem bez iepriekšēja pieraksta un bez maksas.

“Ballzy 3×3 kauss”

1. “Yauda” (Niks Trumekalns, Matīss Skudrovs, Roberts Čaunāns, Artūrs Lazdiņš);

2. “Shikardos” (Artūrs Bozovičs, Mikola Vasiļjevs, Ritvars Nikolajevs, Žanis Gipters);

3. “Zālespļāvēji 2000” (Mārtiņš Feldmanis, Aleks Simsons, Artūrs Ozols, Diks Bortņikovs).

“Ballzy 3×3 kausa” info, komandas, rezultāti, tabulas.

Teksts: Renārs Buivids.

Foto: Ēriks Erbreideris.